172. Sayı / Feyz'den

Ramazan ayı ahırette bedenlerin azabtan kurtuluşuna vesile olduğu gibi, dünya hayatında da ruhların, elemden, sıkıntıdan, stresten uzaklaşmalarına vesiledir. Özellikle bu yüzyılın insanı bir taraftan maddi sıkıntılarla boğuşurken, bir taraftan da manevi buhranlar içinde boğulmaktadır… Mutluluk Anka kuşu olmuş, Kaf Dağına saklanmıştır... Onu madde de yani, fizik, kimya, biyoloji laboratuarlarında arayanlar, daha çok arayacaklardır. Kaf Dağına saklanmış olan gerçek huzuru yeniden yeryüzüne indiren değeri pek yüksek bir aydır. Rabbimizin izni ile cennetten esen esenlik, mutluluk, huzur ruzgârları bu mübarek ayın bereketi ile müminlerin gönüllerine ulaşır.

Bu ayda ruhlar günahların karanlığından, nefislerinin zindanlarından, şeytanların sataşmasından Allah'ın(Ç.Ç) yardımı ile halas bulurlar. Bu anda tövbeler kolaylaşır, ibadetler çoğalır, günahlara isyanlar zorlaşır ve azalır. Bu vesile ile tüm Feyz Camiasının mübarek Ramazan-ı Şerif ayını tebrik ediyoruz.

İşte, maneviyatımızın doruk noktalarına ulaştığı mübarek Ramazan ayında, Feyz derginiz, güncel konuları farklı bir bakış açısıyla işleyerek huzurunuzda yer alıyor.

"Allah'ın affı sonsuzdur" başlıklı, tövbe konulu makale, mübarek Ramazan-ı Şerif ayının manevi atmosferinde duygularımıza tercüman olmaktadır.

Silahla havaya ateş sonucunda neredeyse her gün birkaç kurban verdiğimiz ve yediden yetmişe herkesin tedirgin olduğu bu günlerde özellikle yetkilileri uyararak, toplumsal bir sorumluluk bilinciyle kamuoyunun sesi olma görevimizi, yerine getiriyoruz.

Büyük önem verdiğimiz aile sayfalarımızda, "Evinizde mutlu musunuz?" konulu makale dikkatinizi çekecektir.

Bazıları için övünç kaynağı olan gerçekte ise toplumumuzun yüzkarası niteliğindeki huzurevleri konusunu da "Huzurevleri, huzurumuzu kaçırıyor!" başlığıyla işledik. Ayrıca Dünya Çocuklar Günü'nün kutlanacağı bu ayda, Peygamber Efendimizin(sav), çocuklara iyi örnek olma ile ilgili sözlerini mutlaka okumalısınız.

Maneviyat ehli Faik Yurtöven Efendi'nin Tıbbi Nebevi konulu sağlık yazısı sağlık şikayetleri çokça olan herkesin ilgisini çekecektir.

Geçmişimizi hatırlatan, dersler çıkarmamızı ve kendimizi daha iyi tanımamızı sağlayarak geleceğimize ışık tutan "Tarihte Bu Ay " sayfamız bundan sonra her ay yayınlanacaktır.

Ehl-i Beyt olarak sürekli gündeme getirmiş olduğumuz ancak Türkçe anlamı bilinmediği için pek çok Müslüman insanımızın dikkatinden kaçan ve üzerinde büyük hassasiyetle durduğumuz bu konuyu bu sefer milyonlarca Müslüman insanımızın ilk anda dikkatini çekmeye vesile olmak amacıyla "Peygamber efendimizin(sav) Çocukları Aramızda Yaşıyor!" başlığıyla duyurduk. Çünkü biz inanıyoruz ki, mayası ve hamuru temiz olan Müslüman milletimizin uyanışına vesile olacaktır bu çalışmalarımız, inşallah.

Ekim ayının özel gündemlerinin yanı sıra her ay yaşadığımız ve dolayısıyla Ekim ayında da yaşamakta olduğumuz diğer güncel olaylar ve çok önem verdiğimiz tasavvufi konularımız mübarek Ramazan-ı Şerif ayının feyzini alan siz değerli okuyucularımızı manevi anlamda doyuracaktır, inşallah.