01 Haziran 2023 Perşembe

Şenel İlhan Beyefendi Kimdir?

Şenel İlhan Beyefendi bir irfan yolcusu, bir hakikat temsilcisi, 30 yıldır yayıncılık faaliyetleri sürdüren bir yazar, orijinal fikirleri olan özge bir fikir adamıdır. İlmî-ahlakî-felsefî-dinî yönden insan yetiştiren sıkı bir eğitici ve topluluklara sürekli hitap eden örnek İslam âlimidir.

Şenel İlhan Beyefendi yapımcıdır, kurmuş olduğu “FFP MEDIA” bünyesinde çekilen ilk sinema filmi “Adanış Kutsal Kavga” dır. Aynı zamanda, Hankando Savunma ve Mücadele Sanatının da kurucusudur. Dövüş sanatlarındaki üstün yeteneği ve birçok sistemi derinlemesine bilmesi nedeniyle, Hankando dövüş sanatı, Şenel İlhan Beyefendi’nin kırk yılı aşkın bir birikimi olarak doğdu ve olgunlaştı. Ülkemizin mücadele sanatlarında dünyada hak ettiği yeri alması, Grandmaster Şenel İlhan Hocamızın bu sistemi kurmasındaki ana amaçlardan biridir.

Kendisi sadece bir yazar değil, etrafındaki tüm insanlara sevgiyle yaklaşan bir dost, ince duygulara, derinlikli düşüncelere sahip gerçek bir bilgedir. İhtiyaçlar çerçevesinde kimin hangi boyutta neye ihtiyacı varsa, rahatlıkla O’nda bulabilir. Hayatı bunun canlı örnekleriyle doludur ki, bir insanın akıl, ruh, zekâ, nefs, sosyal statü, yetişme biçimi, sevebilme gücü ve ihtiyacı, zorluklara dayanabilme direnci, hizmet aşkı; aşk, şevk ve muhabbet dâhil daha pek çok şey Şenel İlhan Beyefendi’nin gündemindedir. Bir insanın kişiliğini, problemlerini, kendini zorlayabilme sınırlarını, potansiyelini ondan daha iyi bilir ve gayet güzel yönlendirir. Tabir caizse onunla tanışma mutluluğuna kavuşan insanı adeta yeniden imar eder. Ve o insana, kendinden daha fazla tanıdığı yeni bir “ben” sunar. İleride gelmesi ve olması gereken; çalışırsa olabileceği “ben’e” binaen... Eğitim metotları, akıllı bir insanda çok yol aldırıcıdır. Akıl, yürek ve talebi esas alır.

İnsan yetiştirmede ilgi alanı sadece yetişkinler değildir. En küçük çağlarından alıp yetişkinlik çağlarına kadar çocuklar da büyükler gibi daima O’nun gündemindedir. Çocukların sevgi ile büyü...

Yazının tamamını dergimizden okuyabilirsiniz.