FEYZ dergisi, Şenel İlhan Beyefendi tarafından 1991 yılında Tokat’ta yayım hayatına başladı. Basın yayıncılığın çok zor olduğu dönemlerde kurulan Feyz dergisi, çok kısa bir sürede yerel bir basın olmaktan çıktı ve güçlü bir ses olarak Türkiye’ye yayılan ulusal bir dergi haline geldi. Açtığı yeni bürolarla ülkemizin köşe bucak her yerinde okuyucularıyla buluştu. Başta İstanbul iki yakası olmak üzere Ankara, Konya, Bursa, İzmir, Kayseri, Samsun, Kocaeli’nden sonra Avrupa’da Almanya’nın birçok şehrinde bürolar açarak yayın hayatını güçlendirdi.

Bugün belirlediği ilke ve misyonu çerçevesinde birçok zorluğu aşmak suretiyle Feyz dergisi 30. hizmet yılına erişmiştir. Hem de Allah’ın izni ile hiç ara vermeden… Yayın faaliyetlerini siz okuyucularının da desteği ile başarılı bir şekilde sürdüren dergimiz, geniş bir kesime hitap ederek yurtiçi ve yurtdışı abonelikleriyle tüm dünyaya açılan bir pencere, ehl-i sünnet itikadının yılmaz temsilcisi ve gür sesi olarak dergicilik alanında önemli bir isim olmayı başardı.

Bu süreçte yayım kadrosuna birçok yazar eklenmiş, geniş bir yelpazede okunarak insanımızın faydalanmasına imkân tanınmıştır. Feyz çalışanları, Feyz’i bir üniversite kabul ederek hem kendi yetişmelerine imkân hem de duyarlı olan sayısız insanın yetişmesine de katkı sağladılar.

Türkiye’nin ve tüm dünyanın bildiği ve tanıdığı ilim, fikir ve gönül adamlarına ulaşıldı. Bu kişilerle; zamanın büyükleri, ülkemizin sorunları, dünya üzerinde gelişen olaylar ve İslam dünyasının sorunları vb. konularda röportajlar yapıldı. Ayrıca zamanımızda yaşayan veya daha önceki yıllarda yaşamış evliyaların hayatlarına dair ilk ağızlardan hatıraları, düşünceleri ve hizmet anlayışları dinlenerek siz okuyucularımız ile paylaşıldı.

Feyz ve Gönül dergilerinin sahibi ve başyazarı olan Şenel İlhan Beyefendi, yaşadığı çağın farkında olmanın şekillendirdiği ilmî donanımı çok önemli bulur. İnsanların vicdani yönünü aktif hale getirecek ahlaki ölçüler içeren yazılarıyla idealist ve erdemli Müslümanın nasıl olması gerektiğini anlatan, hayatın içindeki her türlü olayları değerlendiren Feyz dergisi; hizmet süresi içinde binlerce, yüz binlerce okuyucuya ulaştı ve ulaştığı bu insanları kültürel, tarihî, millî ve manevî değerleriyle buluşturdu.

Feyz Ailesi, Ehl-i Sünnet ve’l Cemaat çizgisindeki bütün cemaatleri sever, onlarla iletişime girmekten imtina etmez. Onun ailesi içinde kendi hassasiyetlerine saygılı bütün cemaatlerden kişiler olabileceği gibi, hiçbir cemaate bağlı olmayan kişiler de olabilir. Çünkü onun misyonu buna engel değildir. Şenel İlhan Beyefendi, bu konu ile ilgili şunları söylemiştir:

“Bu zaman aynı zamanda İslam’ı bir bütün olarak anlama ve yaşama zamanıdır. Kesinlikle birlik zamanıdır. Bunun aksini düşünmek basiretle bağdaşmaz. O sebeple Feyz Misyonu, fitne ve bölünmeye sebebiyet veren ve İslam birliğine engel olan bütün taassupların karşısındadır.”

Yayın çizgisini istikrarlı bir şekilde koruyarak yayın ağını genişletmeye devam eden Feyz dergisi, zengin içerikli yeni sayılarıyla ve www.feyzdergisi.com adresindeki arşiv sayılarımızla siz değerli okurlarımıza hizmet etmeye devam edecek…

Saygılarımızla.