216. Sayı/ Feyz'den

Sıcak hem de sımsıcak bir Haziran sayısıyla karşınızdayız. Manen sımsıcak, çünkü gönüllere su serpen, hayat veren, ferahlatan bir sayıyla karşınızdayız. Bu sayımız dopdolu, çünkü baştan sona "anlam" yüklü.

Çok sevilen, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal SAYAR Beyefendi, "Her Şeyin Bir Anlamı Var" isimli kitabıyla, tüm insanımızın yüreğine "su serpecek" "Şeyler" söylüyor. Gerçekten hayatın bir anlamı olduğunu, o anlamın, hayatın her karesinde aslında insan denen canlıya eşlik ettiğini, insanın o "anlamla" hayat bulduğunu, insanın o anlamı yakalamakla ancak bugün yavaş yavaş da olsa "kendini gerçekleştirme şansı" elde edebileceğini anlatıyor bizlere.

Hayatın yoğunluk ve karmaşası içinde nasıl mutlu olunabileceğinin şifreleri açıklanmış bu kitapta. Tabii, sıkıntı, bizim onların üzerini değişik vesilelerle örtmemizden kaynaklanıyor aslında. Dolayısıyla bunun nedenleri ve nasılları üzerinde durularak, okuyucuya, hayata gayet rahatlatıcı bir pencereden bakması öneriliyor. Daha dingin, daha erdemli, daha hoş bir bakış açısı bu. Daha fazla anlatmanın, kitapta anlatılanlara dair gizemi yoketmemesi, merakların canlı kalması için, burada bu kadar anlatmak yeter. Böyle bir kitap için kendisine kamuoyu adına çok teşekkür ediyoruz. Bu sayımızdaki en önemli vurgulardan biri de Kıymetli Hocamız, Gönül Adamı Tuğrul İnançer Beyefendi ile yaptığımız mülakat…

İmtihan sırrından başlayarak, yani bir bakıma hakiki kul olmanın sahih bakış açısı ve yolu anlatılıyor burada. Ayrıca, inanan insana dahi "yük" gibi gelen ve sorumluluklarımız temelinde asla terk edemeyeceğimiz amellerin, aslında sadece "nefse yük" olduğunu, fakat ruhu "inşirah" ettirdiğini çok tatlı üslubuyla Tuğrul İNANÇER Hocamızla yapmış olduğumuz röportajdan okuyabilirsiniz.

Yazı ve yayın kurulumuzdaki diğer yazılar da hakeza…
Bu güzel sayıyla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Yüce gönüllü, üstün himmetli insanlar olmanız dileğiyle…