Gazze Gazisi İslam Asalya İle Gazze’de Yaşananları Konuştuk

İsrail’in her katliamında dünya kamuoyunu yanıltmak için uydurduğu iftira ve yalanlar var. Bu seviyesizliği insanların yüzüne bakarak yapıyorlar. Üstelik onları yalanlayacak pek çok doküman da var. Maalesef dünya buna da alıştı artık. Gazze’de neler oluyor? Emin bir kaynak olduğunuz için soruyoruz, anlatır mısınız?
105 gün oldu, Mısır hâlâ kapıyı açamıyor. Mısır’ı bırak, 57 Müslüman devleti bile bir kapıyı açamıyor. İşte Refah kapısı… Bu ne kadar büyük bir ayıp! Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya 100 günden fazladır hem maddi hem manevi hem askeri anlamda işgalci İsrail’e destek veriyorlar ama biz Müslümanlar olarak bir kapıyı bile açamıyoruz. Şu anki savaş başlamadan önce de zaten ambargo vardı, abluka vardı. Gazze’ye her gün 500 den fazla tır yardım giriyordu, şimdi savaş olduğu halde günde sadece 30-40 tır girebiliyor. Bu tırlar da yetersiz.
Zaten benzin, mazot, süt, su girmiyor, tıbbi malzeme girmiyor. Peki, içeriye ne giriyor? Bize her gün kefen gönderiyorlar, kefen! Yani yaşama dair hiçbir yardım malzemesi yok, sadece ölüme dair bir yardım var. Şu an Mısır sınırında bekleyen 16 binden fazla tır var, üç aydır hâlâ Gazze sınırında bekliyorlar, zaten bazı malzemeler bozuldu. Biz, buna çok şaşırıyoruz, bu normal değil!
Bizler gerçekten çok bedeller ödüyoruz, bütün Müslümanlar adına bedel ödüyoruz. Hamas, teslim olmamak için direniyor, maşaAllah her gün tankları imha ediyorlar. Biz bir devlet değiliz, az bir imkânla 1000’den fazla tank imha ettik.
Siyonist İsrail’in kayıpları bir sır gibi saklanıyor…
El Kassam Tugayları’nın, medyada tankları nasıl imha ettiklerine dair görüntüleri İsrail’in haber kanallarında göremezsiniz, yasak! Hangi kanal bu videoları gösteriyorsa ya o kanalı kapatıyorlar ya da ceza veriyorlar. Yine öldürülen işgalci askerlerin sayılarının tamamını söylemiyorlar. Devlet ne zaman sayı verirse, o zaman sayı veriyorlar yani haber kanalları tamamen kontrol altında. Siyonist gazetecilerin...

Yazının tamamını dergimizden okuyabilirsiniz.