Gazze’de Yaşananların Arka Planı

İşgalci İsrail devleti kurulduğu günden beri, görmeye alıştığımız zulümlerine ve aynı zamanda topraklarını büyütmeye devam ediyor. Her şey bu kadar açıkken, devekuşu gibi kafasını kuma gömmüş birileri de, 75 yıldır Filistin’de yaşanan işgal ve mezalimi görmezden, duymazdan gelerek, Aksa Tufanı çıkışı ile Hamas’ı terörist, İsrail’i masum ilan ediyor...
Ne diyeyim bu akıl tutulması karşısında, işgalci siyonistleri buraya yerleştiren, bundan her türlü çıkarı olan emperyalist çevrelere özellikle ABD’ye bir şey söylemiyorum, zira emperyalizmin vicdan ve merhameti olmaz, sadece menfaati vardır. Bizimkilere söylüyorum, hemen terörist ilan ettiğiniz kahraman mücahit gençlerin, yani Hamas’ın %85’nin İsrail tarafından anne ve babaları öldürülmüş, öksüz ve yetim kalmış çocuklar olduğunu biliyor muydunuz?
İngilizlerin hamiliğinde Filistin topraklarına gelip yerleşmiş, bununla yetinmeyip topraklarını, kimi zaman hırsızlıkla, kimi zaman aşırı vergi uygulamaları ile kimi zaman cebren göçe zorlayarak, biraz daha genişletmiş ve hala genişletmeye devam eden terörist bir devlete edecek sözünüz yok mu? Dünya üzerinde her gün böyle genişleyen başka bir ülke biliyor musunuz? Onların bu yaptıkları size gayet ahlaki mi geliyor?
Siyonist Yahudilerin, artık gizleme ihtiyacı dahi duymadıkları Arz-ı Mev’ud hayallerinden ve ellerindeki Arz-ı Mev’ud haritalarından haberiniz var mı?
Gayet açıktır ki, ellerine güç ve imkân geçince, bu genişleme Filistin’le sınırlı kalmayacak. Sizin de toprağınıza çökecekler, sizin de rahatınızı kaçırıp, canınızı yakacaklar... O zaman mı göreceksiniz bu devletin gerçek yüzünü?
Niçin, BM’nin dahi böyle bir çözümü barış için gerekli görmesine rağmen iki devletli çözüme bir türlü yanaşmıyorlar? Çünkü siyonizmin inandığı kutsal metinler, bu topraklarda ikinci bir devleti onaylamıyor.
Bugün ne yazık ki, hak ve adaletin değil, para ve gücün yanında olanlar, el birliğiyle insaf ve vicdanı bırakmış İsrail’e uşaklık ediyorlar ve göz göre göre İsrail’in Gazze’yi işgal planına yardım ediyorlar. Maalesef, karşılarında duracak ve hesap soracak büyük bir silahlı güç onları korkutup caydırmaz ve pusturmazsa, ardından, Suriye, ardından Lübnan, ardından Bağdat ve son olarak da Türkiye topraklarında gözleri var.
Bu kadar açık yaşananlara rağmen bunları hatırlatanlara eğer hayalci veya komplocu diyenler varsa, o zaman siyonistler gibi onların da amacını iyice sorgulamak gerekiyor.
Peki ya ABD gibi Hristiyan bir topluluk niye bu işgalci siyonist devlete böyle koşulsuz destek verip yardım ediyor? Bir zamanlar Hristiyan dünyada İsa’yı Yahudiler öldürdü diye bunlara, iyi gözle bakılmazken, Avrupa’nın hemen tüm devletlerinde en aşağılayıcı muamelelere tabi tutulup sürgün edilmişlerken, nasıl oluyor da bugün, onların emellerine hizmet ve yardımda sınır tanınmıyor. Bunun da sebebini, Theodor Herzl gibi bazı siyonist Yahudilerin klasik Hristiyan düşüncesini değiştirmelerinde ve Evanjelizm denen yeni bir mezhep icat etmelerinde aramak gerekiyor.
Evanjelizm, Yahudi yanlısı bir Hristiyan siyonizmi ve bugün ABD’de sayıları 100 milyona ulaşıyor. İlk defa 1909’da piyasaya çıkan Scofield İncili’ni referans kabul eden günümüzdeki Protestan Evanjelikler, kıyamet öncesi İsa’nın yeryüzüne geleceğine inanıyorlar. Onlara göre, bütün önemli olaylar İsrail’in yeniden kurulmasına bağlı...
Evanjelistlere göre gelecekte yeryüzünün hâkimiyeti İsrailoğulları’nın, ahiret ise Hristiyanların olacak ve ahiret vaktinin vuku bulması için de kıyametin kopması gerekiyor. Kıyametse ancak İsrailoğulları’nın yeryüzüne hâkim olmalarıyla kopacak. Öyleyse Hristiyanların cennetlerine kavuşabilmelerinin yolu ancak İsrailoğulları’nın emellerine ulaşmalarından geçiyor.
İsrail Başbakanı Netanyahu, Moşiyah gelecek, büyük İsrail kurulacak diyor. ABD’de bulunan Evanjelistler Kudüs’te büyük bir savaş çıkmadan Mesih gelmez diyorlar. Hep birlikte savaş çıkarmak, kaos üretmek istiyorlar. İsrail Eski Başbakanı Ehud Olmert, Suriye’yi biz karıştırdık, Suriye bölünmeli, İsrail bu bölgeyi işgal etmeli diyor. ABD Başkanı Biden önemli bir açıklama yapmıştı. “Türkiye Suriye’de yaptığı operasyonlarla ABD çıkarlarına zarar veriyor ve tehdit oluşturuyor” diye. O’nun amacı da yaklaşan seçimlerde ciddi bir sayısı olan Evanjelik seçmenin oyunu almak. İsrail’e koşup ben de siyonistim demesinin arkasında bu gerçek yatıyor. Yani sözün özü, Suriye parçalanırsa hedef Türkiye, nitekim İsrail medyası Türkiye’nin 22 vilayetini İsrail toprağı olarak gösteriyor. İşte bizim Filistin’de ne işimiz var diyenlerin siyonistlerin emelleriyle paralel giden gelişmeleri iyi okuması ve onlar için Kudüs ve Mescidi Aksa bir önem arz etmiyorsa, hiç olmazsa kendi toprakları ve varlıkları için bu yaşananları iyi değerlendirmeleri gerekiyor.
Öyle ilkesiz bir dünyada yaşıyoruz ki, kimileri dünyevi, kimileri dini amaçları doğrultusunda, insan hayatına kıymet vermeden, çocuklara, kadınlara, yaşlılara acımadan her türlü zulmü kendine mübah görebiliyorlar. Biz Müslümanlara ise bu kaos ve karmaşa zamanında özellikle ahir zamanla ilgili hadis-i şeriflerin ve İslam alimlerinin yorumları doğrultusunda, yaşadığımız olayları iyi analiz etmek, iyi değerlendirmek düşüyor.
Allah’a (c.c.) emanet olunuz.