Cumhur İttifakından Cumhur İktidarına / MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım

0
186

AK Parti-MHP Cumhur İttifakı hakkındaki değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Cumhur İttifakı en son, haçlı seferi olan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu ülkenin bekası için 7 Ağustos’ta yapılan Yeni Kapı ruhunun bir ürünüdür. 15 Temmuz sonrası ülkemizde siyaseti yeniden dizayn etme, özgürlükçü siyaset yerine ülkenin güvenliğini öne alan güvenlikçi siyaset AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından ortak olarak uygulamaya konulmuştur. Bu iş birliğinin inşallah uzun bir süre devam edeceği kanaatindeyim. Cumhur İttifakı protokolünün dördüncü maddesi aynen şöyledir:

Cumhur İttifakı Türkiye’yi hedef alan saldırılar karşısında parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın ortak bir duruş ortaya koymaya ve Türkiye’yi zayıflatarak uluslararası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyetin karşısında yer almaya kararlıdır. Bu kararlılık ve iş birliği ittifakımız; Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra İ’lây-ı Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışını ve adaletin teminatı İslam âleminin ve bütün mazlum milletlerin yegâne ümidi olan Türkiye’yi küresel güç haline getirecek 2053 ve 2071 vizyonun alt yapısını adım adım inşa edecektir.

Başarılı olacağınıza inanıyor musunuz?

Başarılı olmaktan başka şansımız yoktur. Bu ülke son 200 senedir dünyada başı sıkışan, dara düşen, inançlarından dolayı yurdundan çıkarılan Ümmet-i Muhammed’in sığındığı son güvenli limandı. Şayet Türk milletinin vatanı, Müslümanların sığındığı son kale olan ülkemizin başına haçlıların kurduğu oyunlardan biri gelirse bu, milletimizin de ümmetimizin de felaketi olur. Bu cümleden olarak başarmaktan başka şansımız yoktur. Cumhur İttifakı Allah’ın izni ve lütfuyla mutlaka ve mutlaka başarılı olacaktır.

Batılıların Türkiye’ye yönelik hedefleri her geçen gün ayan beyan ortaya çıkıyor. Bunun Türkiye’yi bölme ve parçalamaya yönelik olduğu da çok açık… Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Yukarıda arz ettiğim gibi bu ülke Müslümanların son kalesidir. Kale düşerse veya yara alırsa surunda bir gedik açılırsa 1500 yıldır süre gelen haçlı seferleri kendilerine göre netice almış olur. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Siyasetimizi, faaliyetimizi de buna göre ayarlıyoruz. Düşman düşmanlığını yapacak, biz de tedbirimizi alacağız. Bu coğrafyada yaşadığımız müddetçe, dünya döndükçe, haçlıların Yahudilerin Müslümanlar ve ülkemiz üzerinde oynadıkları oyun bitmeyecektir. Bizim de buna karşı uyanık olup birlikteliğimizi devam ettirerek gelecek nesilleri de bu şuurla yetiştirmemiz gerekmektedir.

Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millet adına bir duruşu var. Sayın Devlet Bahçeli de aynı görüşleri destekliyor. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Siyasi liderlerin duruşları inançlarıyla paraleldir. Burada yukarıda da arz ettiğimiz gibi asgari müşterekler çok fazladır. Dolayısı ile siyaseten de bunun yansıması aynı şekilde görülür. Kısacası bir “Yenikapı Ruhu” oluşmuş ve devam etmektedir.

Milletimizin Cumhur İttifakını sahiplendiği çok açık. AK Parti ve MHP olarak kuşatıcı olmak için her iki topluluğun da elinden geleni yaptığı da görülüyor. Tezleri kuşatıcı ve milleti sahiplenici… Bir MHP’li olarak bu konuda neler söylemek istersiniz?

Milletimizin Cumhur İttifakını ciddi şekilde sahiplendiği doğrudur. Ben Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 3. Bölge Milletvekili Adayı olarak yoğun bir şekilde seçim çalışmalarına devam ediyorum. Tabiri caiz ise sahadayım. İttifakın gücünü, kabulünü, insanlarımızın mutluluğunu el ile tutup gözle görüyorum. Görünen odur ki “Cumhur İttifakı” Allah’ın izni ile “Cumhur İktidarı”na dönüşecek. 1. turda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan inşallah seçilecek ve güçlü bir cumhur meclisi oluşacaktır. Temennimiz, dileğimiz, gayemiz ve sahadan anladığımız budur. 24 Haziran seçimlerinin ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirecek şekilde neticelenmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

SEFER BİZİM,

ZAFER ALLAH’INDIR.