Feyz Dergisi İçin Ne Dediler?

0
655

Bütün Feyz cemaatine selam olsun… Allah’ın rahmeti bereketi üzerlerine olsun. Bu, Feyz hizmetinin 20. senesi… Allah daha nice 20 seneler geçirmeyi ve güzel muvaffakiyetleri nasip etsin. Bu arada bu davayı başlatan başta Şenel Efendi Hazretleri’ne ve mahdumu, oğlu ve diğer Feyz cemaati çalışanlarına Allah daha nice muvaffakiyetler nasip etsin.

Başta Şenel İlhan Efendi olmak üzere Allah ömrünü uzun eylesin. Bu gece tabi ki çok anlamlı bir gece. 20. yılı kutlamak çok güzel bir şey ama bu, şu anki birliği beraberliği öldürmemek, diriltmek, çalışmak, el üstüne el koymak şeklinde olursa en güzel, en anlamlı bir gecedir.

Bu gece buraya toplanan arkadaşlardan tek isteğimiz, bu sene ne kadar çalıştıysalar seneye bu çalışmalarında en az yüzde yirmi bir artışla devam etmeleridir. Böyle geceler yapılmasının anlamı işte o zaman belli olur. İnşallah bu kardeşler de daha çok çalışacaklar, daha çok muvaffak olacaklar. Onlar muvaffak oldukça bizler de sizlerin ahbabı yareniniz olarak iftihar edeceğiz. İkincisi, ben Feyz Dergisi’nin Kutlu Doğum gecesinde Ankara’daydım. O gece gerçekten çok gıpta ettim, imrendim. Bu kadar cemaati terbiye eden, bunlara terbiye veren kimseye hayran olmamak elde değil. Sonsuz bir terbiye sonsuz bir ahlak var burada. Sonsuz bir hedef var, bunu gördüm o gece…

Bütün Feyz cemaatine içten teşekkür ettim ve imrendim. Ben böyle bir toplumu daha önce hiç görmemiştim. Allah bu topluluğun tadını tuzunu artırsın ve bu gece hepiniz hakkında hayırlı olsun.

Tekrar Esselamu Aleykum ve Rahmetullah.

Bütün cemaate rahmet, bereket olsun.

Kasım YAĞCIOĞLU Efendi / Bereketzade Vakfı Kurucusu


Feyz Dergisi şu anda çok önemli bir hizmeti icra etmekte. Ben 92 yaşındayım. Bu yaşıma rağmen Feyz hizmeti için bütün büroları dolaştım. Yanıma gelenlerden bu dergiye abone olmalarını istiyorum. Ben de Feyz ailesindeyim, sizinle kardeşiz. Benim bu yaştaki gayretim size örnek olsun…

Mürşidim vefatına yakın bana: “Faik evladım bana ne verildiyse sana veriyorum, zamanı geldiğinde bunlar sende tecelli eder, gerekirse Allah sana ömür uzunluğu da verir.” demişti.

84 yaşıma geldiğimde “Ya Rabbi senin katında kıymetli kullarından olmak istiyorum. Bana yolunda hizmet etmeyi nasib eyle.” diye dua ettim. Hem mürşidimin duası hem kendi duamın tecellisi olarak Feyz Dergisi’ndeki çalışan kardeşlerimin yanında kalıyorum.

Seyyid Efendi’nin şekillendirdiği bu hizmetin büyümesi için 84 yaşımdan beri mücadele ediyorum…

Ben kendimi, Seyyid Efendi’nin, mana aleminde görüşmemizdeki söyledikleriyle anladım. Seyyid Efendi’den Allah razı olsun.

Ali Faik YURTÖVEN Efendi


Feyz kelimesi güzel bir hali anlatır. Cenab-ı Allah tarafından insanın kalbine gelir. Nasıl ki nisbet güzel bir haldir, o da velinin tarafından insanın kalbine gelir. Gerek feyz olsun, gerek nisbet olsun kalbe geldiği zaman, insana zevk verir, lezzet verir, manevi huzur verir. Derginizin de ismi Feyz olduğundan dolayı, inşallah Cenab-ı Allah derginizi pek çok gönlün huzur, hoşnutluk ve feyz sebebi kılacaktır. İkinci olarak, çok çalışalım; herkes çalışmasına göre makamlara kavuşur, semeresini alır.

Feyz Dergisi ile ilgili olan tüm arkadaşlar; işiniz mübarek olsun, Allah feyzinizi artırsın.

Madden ve manen daha yüksek makamlara kavuşmanızı Allah’tan niyaz ederim.

Hüsnü GEÇER Efendi


Feyz Dergisi, basın camiasında Ehl-i Beyt’in sesi olmuştur. Ehl-i tasavvufun yılarca savunucusu olmuş ve bu konudaki yanlış fikirlerin düzeltilmesinde önemli bir görevi üslenmiştir.

Biz Feyz Dergisi’nin hizmetlerinden dolayı müteşekkiriz.

Bütün Feyz çalışanları da benim kardeşimdir…

Allah’a emanet olun…

Muhammed Fadıl GEYLANİ Efendi


Yirminci yılına ulaşan Feyz Dergisi’ni gönülden tebrik ederim. Çünkü bizim ülkemiz dergi mezarlığıdır. Gönüllü bir kişi bir dergi çıkartır, bir müddet devam eder ve kapanır.

Feyz Dergisi yıllardan beri mücadelesine devam etmektedir ki bu çok takdire şayandır.

Feyz Dergisi’nin kurucusu olan Şenel İlhan Beyefendi’den Allah razı olsun, bu kolay bir hizmet değil…

Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ


Kutlu doğum haftaları Türkiye’de düzenlenmekte, lakin Ehl-i Beyt maalesef ihmal edilmekte. Fakat Feyz Dergisi ilk defa “Kutlu Doğum ve Ehl-i Beyt’in Fazileti Gecesi”ni başlatarak bir çığır açmıştır.

Allah yolunuzu açık etsin…

Prof. Dr. İbrahim CANAN Hocamız (rahmetullah)


Peygamberimiz’in görevi kıyamete kadar devam ediyor. Hadislerde de bu ifade ediliyor. Tebliğ vazifesini yeniden hatırlatma farkını yerine getirdiği için Feyz Dergisi çok önemli bir iş yapıyor.

Tebliğ vazifesinin her Müslüman’ın üzerine bir yükümlülük getirdiğine inanıyorum. Bundan dolayı da bir kişi ya tebliğ yapmalı ya da tebliğ yapan kişilerle beraber olmalı.

Bu vazifeyi Feyz Dergisi devam ettirmekle büyük bir iş yapıyor.

Ahmet TEKİN Hocamız / Meal ve Tefsir Yazarı