Dua Ediyorum O Halde Varım

Dua,dua,dua. Yatıp kalkıp dua etmelisin,
Gece gündüz dua etmelisin,
Her adımda, her nefeste dua etmelisin…
“Duanız olmasaydı ne işe yarardınız ” demiyor mu Yüce Yaratan?İstediğin bir şey için, dua etmelisin. Maddi, manevi fark etmez. Çünkü duanın bir adı da “iste”dir. Ve istemeyi en anlamlı kılan da budur. Vermeyi dilemeseydi istetmezdi, insanı muhtaç yaratmazdı. İnsanın içine isteme ihtiyacını koyan, muhakkak ki izlerin sonunda beklemektedir, bilmelisin.

Korktuğunda, sığınmak istediğinde, düşmanın silahları karşısında aciz kaldığında dua etmelisin.”Dua mü´minin silahıdır” demiyor mu O Yüce Rehber.

Gücün yetmediğinde, elin kolun bağlanıp naçar kaldığında, enerjin tükendiğinde,bir membadır O. Çünkü bilmelisin ki asıl güç O`nda. Durumu düzeltiveren, işleri ummadığın anda toparlayıveren, hayra doğru yönlendiriveren O`dur.

Hatalarına kusurlarına tembelliklerine tövbe etmelisin. O`nun kapısının önünde dizlerinin üzerine çöküp, olanca gücünü toplayıp,kalbini göz yaşlarınla yıkayıp,avuçlarını açabildiğin kadar açıp,dua etmelisin.İliklerine kadar hissetmelisin pişmanlığı.İşte o zaman seni yepyeni bir insan olarak ayağa kaldıracak O’dur.

Dilek ve şikayetlerini iletmektir dua. Çünkü O sana değer vermiş “Buyur ya kulum” demiş, kapısını açmıştır.

Seninle O’nun arasında bir diyalog fırsatıdır dua. Görür gibi karşısında gibi hissedeceksin.Memnuniyetini şükürle, mahcubiyetini tövbeyle arz edeceksin O yüce makama.

Tek dayanağına anlatacaksın, defalarca, defalarca. Utanmadan, sıkılmadan, karşısında eziklik hissetmeden, “acaba bana ne der” demeden, anlatacaksın. Çünkü bilmelisin ki O seni bıkmadan, usanmadan, gece gündüz dinleyendir. Başından savmadığı gibi adam yerine koyup, isteklerin gerçekleştiğinde de, başına kakmayandır.

Hiç bir derdin, sıkıntın, isteğin olmasa da dua etmelisin. Huzur için mutluluk için yapmalısın bunu, Rıza-i Ala için yapmalısın. Çünkü dua ibadettir.

Avuçlarını semaya kaldırıp, parmaklarını sıkı sıkı kapatıp, gözlerini maddi dünyaya yumup, olmasını istediğin şeyi canlandırmalısın karşında, uzanıversen koparacağın cennet meyvaları, kokusunu hissettiğin firdevsi ala bahçeleri.

Kabul olunmuş gibi her seferinde ilk kez yapıyormuş gibi…

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,858BeğenenlerBeğen
3,436TakipçilerTakip Et
20,000AboneAbone Ol

İlgili Makaleler