Slide Slide

Dergi Allah (Celle Celalühü) ın bize Bir Öğretisinin Vesilesidir.

Değerli Feyz Dergisi yöneticileri,

Birçok değerlerin yitirildiği, en önemli hususların bile birçoğumuz tarafından adının dahi bilinmediği günümüzde, eğriye eğri, doğruya doğru düsturunuzla bizlere bizleri tanıtan, bizlerin eksik taraflarımızı onarmaya yönelik makaleleriniz ve yayınladığınız fetvalar bölümünden dolayı cümlenizden Allah (Celle Celalühu) razı olsun ve hizmetinizi ziyadeleştirsin. Bu mektubumla sizlere sadece kuru bir teşekkür etmek istemiyorum. Diğer maksadım ve ricam, bir okuyucunuz olarak kıymetli okuyucularınıza yine derginiz kanalıyla seslenmek.

Kıymetli okuyucular,

Bilelim ki bu dergi Allah (Celle Celalühu)’ın bize öğretisinin bir vesilesidir. Bu vesilenin (yani derginin) ve öğrendiklerimizin hakkını ödemek durumundayız, öğrendiklerimizin hakkı onları elimizden geldiği kadar icraate dökmek ve bilmeyenlere öğretmektir. Bu bilgi aktarımı esnasında derginin bir özelliğini hazır olarak kullanabiliriz. Mesela, Elfaz-ı Küfür meselesinde bu özellikten şöyle yararlanabiliriz. Halkımız (gücenmesinler, biz de eskiden öyle idik) Elfaz-ı küfür deyince küfür kelimesinden dolayı sin’i kaf sanacak kadar cahil bırakılmış. Bu meseleyi bir dostumuzla yüz yüze konuştuğumuzda cidden zor anlar yaşıyoruz.

Kabul etmek lazım, ince bir iş. Dostumuzun uygun anını kollamak lazım. Ben çok karşılaştım. Kendisine anlatıldığında yıllardır yanlış bilmenin
verdiği eziklikle ümitsizliğe düşüyor. Hatta hakaret olarak değerlendirenler bile var. Ama bir matbuat kanalıyla bunları duyduğunda mesele ile, vicdanı ile, bir de okuduğu ile yalnız kalıyor.

Kabul etmesi zor da olsa doğruya teslim olması kolaylaşıyor. O halde dergimizi okuduktan sonra okutalım. Bu öğrendiklerimizin hakkını ödemek olur. Vesilenin de yani dergininde hakkını ödeyelim dersek; bir çok zahmetler karşılığında bizlere kolay ve ucuz yoldan bu bilgileri sağlayanlara da teşekkür etmemiz lazım. Hayır, parasını veripte alıyoruz, ayrıca teşekküre ne gerek var demeyelim. Zira, aklı selim her kişi kabul eder ki, sadece para ödemek hizmetin karşılığı değildir. T

eşekkürümüzü dergimize abone temin ederek göstermemiz, onun bu hizmetini geniş bir topluluğa yaymaya çalışmamız eminim ki çok makbule geçecektir. Evet, abone temini ile dergimizi destekleyelim.

Bu bizim için çok hoş olur ki, Cenab-ı Hak Ayet-i Kerimesinde “Sizden biriniz bir hayra sebebiyet verdiğinde ona ondan bir pay vardır.” buyrulmaktadır. O değerli dergi yöneticileri, İslâm tarihi duyduğu bir kaç kelimelik sözle ya da bir davranışla yolunu değiştirip, Allah dostu olan insanlarla doludur. Temennimiz, duamız odur ki, bu dergi içindeki değerli sözleriyle bir çok insana vesile olsun.

Cümlenizden Allah (Celle Celalühu) razı, Peygamberimiz Aleyhisselatü Vesselam efendimiz hoşnut olsun.

İsmail Eğri/Sivas

Önceki İçerikİftar Duası
Sonraki İçerikMümin Yalan Söyler mi?

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,246BeğenenlerBeğen
2,875TakipçilerTakip Et
18,100AboneAbone Ol

İlgili Makaleler