Slide

204. Sayı / Feyz’den

Doğru düşündüğümüz, doğru yaşadığımız, doğru duygulandığımız sürece bizi, milletimizi, bu ülkenin insanlarını güzel günlerin beklediğini bilmemiz gereken bir dönemeçteyiz. Bu zeminleri ve zamanları bir takım olumsuzluklara gebe olan kırılma noktalarına dönüştürmemek için bu doğruluğun esas olduğu bir minval üzere devam etmeliyiz.

Bireysel ufkumuz ve ruh halimiz, hayatı doğru kurgulayıp kuşatacak bir anlayışla şekillenirse ancak, düşünce ufkumuz ve maveramız, geçmişin tecrübeleriyle donanarak gelmiş toplum, devlet ve millet hayatımıza da eşsiz güzellikler sunacak bir mecraya dönüşecektir.

Yani şu an, bir bakıma “araftayız.” Görmemiz gereken realite, “dönülmez akşamın ufkunda olduğumuzdur.” Üstad Cemil Meriç’in bakış açısıyla söylersek; “Bütün camileri yıksak, bütün Kur’an’ları yaksak; yine de Osmanlıyız, Osmanlı…” Yani geçmişten tevarüs eden kadim bir kültürümüz var. Bu kültür ve tarih ki, bir İngiliz generale; “Türkleri yenmek için önce tarihlerini yenmek lazım.” dedirtecek kadar dolu bir tarih…

Onların gözünde Türk, eşittir Müslüman, yani İslam. Hedef tahtalarına bu ülkenin, bu toprakların necip insanlarını koyup altetmek için, rüyalarımızı araştırıp bilinçaltımıza inecek kadar plan ve proğramları da yüklü üstelik. İlmikleri tek tek sökülmeye çalışılan, sıranın son ve gizli ilmiklere geldiği bir halı gibi parçalanmaya çalışılan bu toprakların insanına yapılacak en güzel iyiliğin, onun itikadını güzelleştirmek olduğunun şuuru içinde, bu sayımızda Feyz Dergisi olarak, gündem dosyamıza “kader” konusunu taşıdık ve değerli ilahiyatçı

Doç.Dr.Sait Özervarlı ile etraflıca bu konuyu işledik. Yazarımız Abdulkadir Yılmaz, yazısında, küreselleşmenin aktörlerinden yola çıkarak, üzerimize çöreklenen çirkin oyunu bozmanın yollarını anlattı.

Ali serdar Cinemre, “İnatçı Zekalar” başlıklı yazısında, hakikat karşısında, kendi kendisiyle yarışan büyük zekaların nasıl yüksek ruhlara dönüşebileceğini anlattı.

Faik Yurtöven Efendi ise, gönül dünyamızı dualarla süsledi. Bu sayımızı süsleyen belki de en güzel konu, diyebiliriz ki; rahmetli haluk Nurbaki Hocamızın, ehl-i beyt ile ilgili olarak yaptığı tüm konuşma, konferans ve sohbetlerinden derlediğimiz, “Nurbaki’de Ehl-i Beyt Bilinci” dosyamızdır.

Bir solukta okunacak güzellikte olan bu dosya da bilinç dünyamızın temel taşı olmaya “Feyz kültüründe” devam edecektir. Okurlarımızın da aynı şekilde aşkedeceğini umarak, sizleri bu enfes sayı ile baş başa bırakırken, dost olun, dostça kalın, sevin ve sevdirin diyoruz.

Selam ve dua ile…

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,858BeğenenlerBeğen
3,121TakipçilerTakip Et
19,100AboneAbone Ol

İlgili Makaleler