İhlaslı Olmak

Kışı olmayan bir senenin baharı geçti. Sıcaklıkların yüzünü gösterdiği şu günlerde su sorunu, yani susuzluk sorunu baş köşede durmakta. Nasıl ve nedenliği tartışılan bu konu, kimilerine göre günahlarımızdan, kimilerine göre küresel ısınmadan! Kul azmadan bela gelmez. Belayı davet eden günah selleri hayatımızın her alanında bizi istila etmiş durumda. Mesela internetin insan hayatına getirdiği kolaylıkları anlatırken zararlarını ve nasıl insanları şahsiyetsizleştirdiğini de söylemeden edemiyoruz. Reklâmlardaki cinsel istismar iğrenti verici durumda, sıradan bir ürün reklâmındaki sunumu görünce dişiliği öne çıkmış bir kadının sunulan reklâmla nasıl bir ilgisi olduğunu anlamakta zorluk çekiyoruz.

Yazarımız İhlâslı olmak yazısı ile amellerde ihlâsın önemini anlatmaktadır.

Ahirzamanda kafaların karışık olduğu bir dönemde Feyz Dergisi’nde ehl-i sünnetin önemini anlatmayı kendimize bir vazife olarak görüyoruz.

Yazarımız Zeynep Öymez, Dr. Murat Baş’la zevkli ölüm başlıklı ilginç bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj ölüme nasıl bakmamız hususunda bize ölçülü bilgiler sunmaktadır.
Feyz Araştırma Ekibinden Fadıl Geylani Efendi Mısır’ın Başkenti Kahire’ de Kudüs Müftüsü Üstad Dr. İkrime Sabri ile Kutsal Şehir Kudüs ve Türkiye başlıklı ilgi ile okuyacağınız bir mülakat yaptı.

Anne ve Babaya saygı İslam dininde şüphesiz çok önemlidir. Ali Faik Yurtöven Efendi bu konunun önemini şu hadis-i şerif ile anlatıyor. Biri Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) yanına geldi ve: “Ya Resulullah, annem sakatlandı. Ağzına yemek ben koyuyorum, abdest ben aldırıyorum, onu sırtıma alıp helaya götürüyorum, onun hakkını ödemiş oluyor muyum? deyince, Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem): “Onun hakkının yüzde birini ödeyemezsin. Lakin iyi bakarsan, ona yapacağın küçük bir hizmete çok sevap verilir.” buyurdu.”

Uzman Psikolog Taha Ömeroğlu çocuk sahibi olmanın ebeveynler üzerindeki psikolojisini anlatıyor. Bu makale anne ve baba adaylarını yakından ilgilendiriyor.

Yazarımız Halime Alçay annelik içgüdüsünün ilahi bir yönünü anlattığı yazısı ile annemize bir daha gönülden sarılmak isteyeceğiz.

Acaba şu önümüze serilen nimetlerin ve kulluk sorumluluklarımızın farkında mıyız?

Tarih sayfalarını araladığımızda Hz. Esma’nın üstün fedakârlığı karşısında hiç şüphesiz, duygulanacağımız ve ibretler alacağımız bir olay anlatılıyor.

Kutlu Doğum ve Ehl-i Beyt’in fazileti gecesi İstanbul ve Ankara’ da Feyz Dergisi’ne gönül verenler tarafından çok güzel bir şekilde düzenlendi. Gelen misafirlerin hayranlıkla izlediği gece hafızalardan silinmeyecek…

Esenlikle kalın…

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,858BeğenenlerBeğen
3,438TakipçilerTakip Et
20,000AboneAbone Ol

İlgili Makaleler