‘Feyz’ İsminin Konulması

    Derginin kuruluş hazırlıkları devam ederken en önemli konuya sıra gelmiştir: Derginin ismi ne olacaktır? Her zaman olduğu gibi Şenel İlhan Beyefendi yakın çevresinin görüşlerini almış ve onlarla tek tek istişare de bulunmuştur.

Evet, istişare Şenel İlhan Beyefendi’nin hiç vazgeçmediği, her zaman uyduğu bir sünnettir. İstişare yaptığı kişilerin görüş ve düşüncelerine değer verir, onaylarını önemli bulur. Genellikle istişarenin neticesinde en uygun görüş ve en uygun karar, Şenel İlhan Beyefendi’den çıkmış olsa da istişareden hiçbir zaman vazgeçmez… Derginin ismi de bu sebeple istişare meclisinde masaya yatırılmıştır.

Dergi okurlarının her anlamda istifade edeceği bu önemli hizmeti en güzel şekilde ifade edecek, gönüllerde güzel çağrışımlar oluşturacak bir isim olmalıydı. İstişare de birçok isim gündeme gelmiştir. Ancak bir isim var ki o dile getirildiğinde herkesin gönlünü ısıtan, içine sinen duyduğunda dahi etkisinde kalınan bu isim: Feyz’dir. Ve bu ismi dile getiren şüphesiz Şenel İlhan Beyefendi’dir. O’nun aklına gönlüne düşen bu isim, derginin kuruluş amacına öyle güzel yakışmıştı ki… Bizlerde de bir anda bu isme bir yakınlık bir ısınma oldu. Bu hizmet vesilesiyle, ilmin kapıları açılacak güzel ahlakın izinde yürüyüp hayata katılan bir bereketin, faydalı bir verimliliğin, manevi dokuların insan üzerindeki olumlu etkileri sirayet edecekti. İşte bu bağlamda amacına yakışır olan “feyz”i ifade etmesi, tam O’nun misyonuna uygun bir isimdir. Çok sevilmiştir ve dergini ismi FEYZ olarak konulmuştur. 

Sonra ismin yazılması aşamasına gelindi; birçok Feyz yazısı üzerinde denemelerle, derginin kapağındaki Feyz yazısında ve logosunda en sonunda karar kılındı. Böylelikle Dergimizin ismi “ ” olarak yazıldı ve süreli yayınlar dünyası, güzel bir dergiye daha kavuştu.

 

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,858BeğenenlerBeğen
3,376TakipçilerTakip Et
19,800AboneAbone Ol

İlgili Makaleler