Slide Slide

Neden Evliya

Tarih boyunca insanlar hazinelerin peşinden koşmuş, onlardan birini elde etmek için ülkeleri aşmış, dağları yarmış, denizlerin en derin yerlerine inmiş, kayaları delmiş, hazine haritaları için baba evladını, evlat babasını öldürmüştür. Hazinelerle ilgili masallar yazılmış, filimler çevrilmiş, servetler harcanmıştır. Üstelik bulan da bunu kimseyle paylaşmamış hatta bulanın başına da dert olmuştur. Oysa, nice hazineler vardır ki, bu hazinelerden birine sahip olan kişi hem maddi hem de manevi hazinelere birlikte sahip olur. Örneğin, binlerce insanın bütün ömrünü ve varlığını harcayıp da bulamadığı bir hazineyi, Râbiâ Hatun kuyudan kovayla çekip alabilmiş, hatta önemsizliği sebebi ile tekrar kuyuya geri boşaltmıştır. Dünyanın bütün hazineleri Hz. Süleyman’a verildiği halde, bu hazineyi Allah rızası ile kıyasladığında, kendisi için hiçbir şey kullanmayacak kadar önemsiz görmüştür. İşte bunlar manevi hazinelerdir ve sahip olan kişilere yettiği gibi öyle fazla bile gelir ki, insan bunları tüm insanlarla paylaşsa bile yine de sahip olduğu hazineyi tüketemez. Örneğin ; Allah, Peygamber, Kur-an, Evliya…

Bunlardan herhangi birine sahip olan kimse, tüketmekle asla bitiremeyeceği bu hazineleri tüm insanlarla paylaşmak ister. Çünkü, iyi, güzel, doğru her ne varsa, bunu sevdiklerinden haberdar etmek ve sevdiklerinin de aynısına sahip olmasını istemek insanların özünde vardır. Bu bakış, Allah (Celle Celalühü)’ın kendinden bir özelliği olduğu için insanlara da vermiştir.

“Ben bilinmeyen bir hazine idim, bilinmek istedim” hadisi gereğince, Feyz camiası olarak bizler de fiili olarak kırk yılı, yayın olarak on beş yılı aşkın bir süredir sahip olduğumuz bir hazineyi sevdiklerimizle yani bütün insanlarla paylaşmak istedik. Bu hazine Allah’ın hazinesi olduğuna göre dağıtmakla asla bitmeyeceği için de insanlara anlatmak istedik. Bunca yıldır anlatmaya gayret ettiğimiz hazine, Evliyalar hazinesidir. Üstelik bütün dünyadaki yerleri haritalarla belli olan bir hazine. Allah’a şükürler olsun ki, Feyz dergisi her ay bu hazinelerin yerini gösteren tek harita olarak yayın camiasında ayaktadır.

Eyüp Peygamber’i, vücudundan kurtlar çıkacak kadar eziyetli bir hastalığa duçar olduğu halde huzurlu tutan, savaşlarda en gelişmiş silahlar karşısında zafer kazandıran, bütün dünyadaki yeraltında gizli bulunan hazineleri bulduran, aradan bin dört yüz yıl geçtiği halde Allah Resulünü dünya gözü ile görüp mübarek ellerini öpmenizi sağlayan hazine, manevi hazine iledir. Sözün özü, dünyalık veya ahretlik bütün nimetlere sahip olmanız ancak Allah’ın hazinesini bulmanız ile mümkündür ki bu da maddi ve manevi bütün hazinelerin kaynağı olan Allah’ın Rızası’dır. İşte hazinelerin en büyüğü. Bu hazinelerin anahtarı, Allah’ın güvendiği ve kefil olduğu insanların elindedir. Bu insanlar da Allah’ın hazinedarları olan Evliyalardır.

Peki bunca konu varken biz neden evliyaları anlatıyoruz. Şurası muhakkak ki, Allah (Celle Celalühü) ancak mükemmel insanları dost edinir. Bizler evliyaları anlatmakla insanlara mükemmel olma yolunu göstermiş olmanın gururu ile hizmetimize devam ediyoruz. Dört bir yanı maddi sorunlarla çevrilmişken maddeyi sorun etmeyen, her yanı psikolojik sorunlarla çevrilmişken psikolojik sorunu olmayan, dört bir yanını cehalet sarmışken cehaletten etkilenmeyen, tabiri caizse “düzgün insan fabrikası” olan evliyaları, insanlara “İşte İnsan” olarak takdim eden Feyz camiası, her ay amacına ulaşmış olmanın mutluluğu ile Allah izin verdiği müddetçe ayakta kalacaktır. Binlerce evliyanın içinde her insanın fıtratına uygun evliya mutlaka vardır.

Zengin olmak isteyen için zengin evliya örneği, mucit olmak için icatları bol olan evliya örneği, makam ve kariyer sahibi olmak isteyenler için de cihan sultanı olan evliya örnekleri vardır. Yani çoğu insan bu dünyadaki her şeye Allah ve Resulü’nün gösterdiği yoldan giderek sahip olabileceğinin farkında değildir. Zanneder ki, Allah’ın gösterdiği yoldan giderek bu dünyada bir şeylerin sahibi olmak, hayallerini gerçekleştirmek, bu dünyadan zevk almak mümkün değildir. Oysa bu dünya, içindeki ve dışındakilerle beraber insana verilmiştir. Yani zaten senindir. Almak için sadece gösterilen yoldan gitmek yeterlidir. Helal yoldan bütün hayallerini gerçekleştirmek varken, insan neden karamsarlığa kapılarak haram yolu seçmek ister bilir misiniz.? Çünkü bunu yapabilen evliyaların varlığından habersizdir de ondan. Maddi ve manevi açıdan son derece güçlü ve bu dünyadan olabildiğine zevk alabilen bir insan olmanın tek yolu, kendi fıtratına uygun olan bir evliyayı örnek almaktır. Bu yüzden biz de diyoruz ki, gelin, her ne yapmak istiyorsanız, rehberiniz bu konuda uzman olan bir Allah dostu olsun. Kendi hayallerinizdeki kişilikten daha mükemmel bir kişiliğe sahip olacağınızı görün ve şaşırın.

İşte bu yüzden bizler de on beş yıldır bu hazineyi dağıtan insanlardan sizlere haber veriyoruz. Kimi zaman insanların akın akın evliyalara koşmasına vesile olduk, kimi zaman da başka fikir cereyanları ile aynı kaba koyularak evliya düşmanlarına malzeme olduk. Demek ki, Allah dostlarının tellallığını yaptığımızdan kimsenin şüphesi olmamış ki hala bu hizmeti yapmaya devam edebiliyoruz. Bu hizmeti, okurlarımızın duaları, ülkemizin desteği, evliyaların himmeti ile yapa gelmekteyiz. Bütün hazine avcılarına duyurulur. Elbette Evliyalar vardır ve kıyamete kadar da var olacaklardır. Ama servi ağaçlarının arasındaki bir cennet bahçesinde, ama kurak bir ovanın ortasındaki seccadenin üzerinde. Evliyalar vardır. Siz sadece talep edin. Bulamazsanız, Rabb-ül Alemîn onları sizin yanınıza getirir.

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,851BeğenenlerBeğen
3,049TakipçilerTakip Et
18,900AboneAbone Ol

İlgili Makaleler