Slide Slide

Gel Ya Resulullah

Sen doğunca dünyamız aydınlandı. Karanlıklar  köşe bucak kaçarken, aydınlıklar kapladı her yanımızı. Işığa  hasret mekanlar doldu nurunla.

Sen doğdun ya Ya Resulullah, kız çocukları sevindi. Kurtulduk, toprağa yeni basmışken yeni yürümeye başlamışken diri diri gömülmekten 

Sen doğdun ya Ya Resulullah ,kadınlar sevindi. Bizde Allahın kullarıyız ,bizde insanız dediler. Diğerlerinden farklı olmadıklarını öğrendiler.

Sen doğdun ya Ya Resulullah mazlumlar sevindi.  Kucakladın hapsini adaletin öncüsü oldun 

Sen doğdun ya Ya Resulullah fakirler sevindi. Horlanıp aşağılanıyorlardı, sen onlarla beraber oldun, onlarla yedin, onlarla konuştun , onlarla gurur duydun, onların gururu oldun.

Sen doğdunya, Ya Resulullah,yetimler sevindi. Göz yaşlarının hıçkırıklarla damladığı gözlere merhem oldun 

Sen doğdun ya Ya Resulullah, az da olsa adalet savaşçıları sevindi. Geldi  önderimiz, geldi örneğimiz, geldi efendimiz diye.

 Biz kimi bekleyelim Ya Resulullah

Uğradın şu fani dünyamıza ve geçip gittin şimşek hızıyla.  Sevmedin  bu kötülüklerle zalimlere dolu dünyayı.  Kötülükleri kaldırıp iyilikleri hakim kılıp gittin. Sen gideli Ya resulallah  bilsen ne yaptı bu ümmetin. Müslümanız dedik ama çocukları  koruyamadık, fakirleri koruyamadık, yetimleri koruyamadık adaleti hakim kılamadık.  

Mübarek ismini  her anışta gözlerinden yağmur gibi yaşlar boşanan Abdullah b. Ömer gibi sahabelerine inat; gözlerimizden bir damla  yaş inmedi ismini yüzlerce anışımızda. Senin hasretine dayanamayan deven kusva kadar olamadık.

Ya  Resulullah Yeniden uğrar mısın şu zalimlerle dolu dünyamıza! 

Gel, gel YaResulullah bir komutan görsün yeniden şu dünya. Muzaffer bir komutan olarak girdiğin Mekke’de, amcanı ve müminleri öldüren o zalimleri bile affetmene  inat girdikleri yerde çoluk çocuk demeden kurşuna dizen zalimler.

Savaşta bile, Kadınlara yaşlılara çocuklara kilise ve havralarda ibadet eden papaz ve hahamlara dokunmayın demiştin ya; Adelet için savaşıyoruz diyen zalimler çocukları katlediyor, camileri bombalıyor önüne geleni öldürüyorlar Ya Resulullah.

Gel Ya Resulullah Kendisini öldürmeye çalışan, hakaret eden,  işkence yapanlar için bile dua eden bir insan görsün bu dünya.

Gel Ya Resulullah enesçiğin gibi okşanan başlar görsün  bu dünya.

Gel Ya Resulullah, çocuklarını, torunlarını kucağına alan, onlarla oynayan babalar görsün yeniden şu dünya.

Gel Ya Resulullah, sokakta gördüğü gözü yaşlı çocuklarla konuşan, onlara; “Baban öldü diye ağlama yavrum, bundan sonra baban ben olayım, Hasan ve Hüseyin kardeşlerin  olsun istemez misin’’ diyen devlet başkanı görsün şu dünya.

Sana layık olmayan şu buruk gönlümüze girer misin Ya Resulullah. Yeniden başını okşadığın Enesciklerini  büyütür müsün.

Yeniden incelik ve af sahibi Ebu Bekirlerini, adalet ve furkan sahibi Ömerlerin haya ve edep sahibi Osmanlarını, yiğitlik ve cesaret dolu Alilerini yetiştirir misin.

Yeniden gönülerimizi sana doğru akan gönüller gibi coşturur musun.

Yeniden inşa eder misin, seni sevdiği halde senin pak yoluna iştiyak duyamayan, senin bıraktığın Kur’an ve Sünnete uyuyamayan, geceleri kalkıp namaz kılamayan, haksızlıklar karşısında hakkı haykıramayan senin müminin olan bu mazlum ümmetini.

Sana ram olan gönüllerimiz isyana dalmışsa da Ya Resulullah, günahlarla gönüllerimiz kararmışsa da  Ya Resulullah, senin yoluna baş koymuş milyonların var. Seni bekleyen bu milyonların kararan dünyalarını  yeniden aydınlatır  mısın    Ya  Resulullah.

 

Bayram Kefeli

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,851BeğenenlerBeğen
3,049TakipçilerTakip Et
18,900AboneAbone Ol

İlgili Makaleler