Biz Irkçıyız Ha!..

Dergimizde yer alan bir kaç yazımızdan dolayı maalesef art niyetli, suizanlı ve bir o kadar da fanatik kişilerce telefon ve mektuplarla “ırkçılık” yapmakla suçlandık.
Bize göre bizi, içki içmek, zina yapmak vs. büyük günahlarla itham etmekle ırkçılıkla suçlamak arasında hiçbir fark yoktur. Gerek yazı sahiplerinin fikir ve amaçlarını ve gerekse ırkçılığın, İslam aleminin başına musallat edilmiş ne büyük bir bela olduğunu bilen biz, Feyz caiması olarak, bu sığ akıllı, kaba softa ve ham yobazlar için Allahtan basiret niyaz ediyor ve “Allah müstehakınızı versin” diyoruz. Bizi tanıyanların yakinen bildikleri üzere, Feyz caiması içinde Türkler, Kürtler, Çerkezler, Boşnaklar ve Seyyidler bir arada, omuz omuza, İslam’ın emrettiği İslam kardeşliğine soyunmuş, Allah dostlarının etrafında halkalar oluşturma yolunda fisebilillah cihat etmektedirler. Şayet bir kıyaslama yapacak olursak, camiamız içinde Türkler belli ve az bir yüzdeyi oluşturur. Evet, daha mı açık konuşalım? Bizim, yani Feyz elemanlarının Türk’ü de var ama asla Türkçüsü yok, Kürt’ü de var ama Kürtçüsü hiç yok, Çerkez’i var ama Çerkezci değildir, Seyyid’i var ama Seyyidcisi hiç yoktur. Ve kendilerine böyle bir ithamda bulunulmasını, kendileri için en büyük hakaret olarak kabul ederler. Evet, özellikle yayın kurulu üyelerimizin çoğunluğunu Allah Resulünün (SAV) torunları yani “Seyyid”ler oluşturmaktadır ve her birinin elinde Peygamberimize (SAV) kadar uzanan şecereleri mevcut olduğu halde, bunun tek başına bir üstünlük sebebi olmadığını, “üstünlüğün ancak takvada” olduğunu söyleyerek, seyyidliklerini bile kimseye açıklamadıklarını biz biliyor, biz görüyor ve bu yüzden bizi ırkçılıkla suçlayanlara, Allah için buğz etmekten kendimizi alamıyoruz. Özellikle mektup ve telefonlarla bize bu yaftayı vurmaya çalışanların “Türkçülüğe” değil, “Türklere” düşman olduklarını görüyor, Seyyid Ahmet Arvasi, Necip Fazıl Kısakürek ve bizim gibi diğer Müslümanlarla beraber özellikle tarihi yakınlığımızın bulunduğu Müslüman Türklerle ilgilenen herkesi, onlara karşı düşman olmalarının (ırkçılıkla suçlamalarının) altında, kendi ırk taassuplarım gizleme gayretlerinin yattığını hayretle görüyor ve nefretle kınıyoruz.
Ve açıkça da şunu demek istiyoruz; Biz, Feyz camiası olarak ne “şu” ne de “bu” partinin bağlısı ve borazancısı olmadığımız gibi ne “şu” ırkın, ne de “bu” kavmin ırkçısı da değiliz ve öyle olmaktan Allah’a sığınırız. Biz gurur duyarak söylüyoruz “Allah dostu tellalıyız” ve Allah’ın izniyle muarızlarımız bize ne isim verilirse versinler, biz “veli tellallığı” görevimizi var olduğumuz müddetçe kesinkes sürdürmeye de kararlıyız.
Allah’a (cc) emanet olunuz.

Önceki İçerikFetvalar
Sonraki İçerikKalp Gözü

Yorum Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Oops...
Slider with alias slider 1 1 not found.

Sosyal Medya

22,858BeğenenlerBeğen
3,313TakipçilerTakip Et
19,600AboneAbone Ol

İlgili Makaleler