Nimetullah Hocaefendi ve Japonya Serüveni

Tarih: 2007-09-28

Feyz Dergisi bu ayki sayısında yine çok önemli konularla dopdolu karşınızda…

Yazarımız Abdulkadir Yılmaz Bey'in "Kelime-i Tevhid Tek Başına Kurtarıcı mıdır?" makalesi ile İslam'daki doğru ölçüyü okuyucularımıza sunuyor. Bu konu imani bir konu olduğundan hassas bir konumda olma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı bu yazının dikkatlice okunması istifademiz için önemlidir.

Alper Yücel Zorlu Bey "Vahşi Kapitalizmin Vahşi Çocukları" yazısında şu konulara değinmektedir. "Avrupa vahşi kapitalizmin beşiğidir. Sosyalizm onun vahşetine duyulan bir tepkinin neticesidir. Bu tepki şiddetli olduğu için Batı, tehlikeyi savuşturmak gayesiyle "sosyal devlet" düzenlemesine gitmiştir.

Ali Faik Yurtöven Efendi "Ana - Baba Hakkı" yazısıyla alakalı olarak okuyucularına "Bu yazının ev halkı ile beraber toplu olarak okunmasında büyük menfaatler olacağı kanaatindeyim. Bundan dolayı tüm aile bireyleri ile birlikte okumasını tavsiye ediyorum" diyor.

Nimetullah Hocaefendi ile tebliğin ne kadar önemli olduğu hususunda önemli bir röportaj. Japonya'da İslam'ın yayılışının Nimetullah Hocaefendi ile 33 yıllık ilginç Japonya serüveni yanında ihlasını ve samimiyeti ile nice insanların İslam'la müşerref olmasını duygulanarak okuyacaksınız.

Muhammed Nuri Sayı Efendi fani dünyadan sonsuzluk alemine göçtü. Kimse onu ismiyle tanımazdı; herkes ona "Kuzum Dede" derdi.

Bu topraklarda yetişen ünlü düşünür ve yazar Cemil Meriç vefatının 20. senesinde çeşitli etkinliklerle anıldı. Kendi sözlerinden "Kimim Ben? Cemil Meriç" yazısını derleyerek okuyucularımızı bir fikir adamının dünyasına bırakıyoruz.

Eşim beni anlamıyor kapak yazısı ile bir çok aileye reçete olacak nitelikte bu makaleden büyük istifade edeceksiniz.

Üç aylara yaklaştığımız şu günlerde rahmet kapılarının aralanması ile birçok günahların affı için Müslümanlara büyük bir fırsattır deyip Regaib Kandilinizi kutlarız.

Allah'a emanet olun.


Son Eklenen Yazılar

Yiğitlik Başka Serserilik Başkadır / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

Yiğitlik İslami açıdan önemli bir değer, güzel bir erdemdir. Nitekim Efendimiz (s.a.v.) nezaketi, inceliği, şefkat ve merhameti yanında cesur ve yiğit bir insandı. ...

Din ve Mutluluk İlişkisi / Dr. Fatma Balcı Arvas

Haz ve mutlu olmak aynı şeyler midir? İnsan sadece haz nesneleriyle niçin mutlu olamıyor? Mutluluk denilince genel olarak bireyin olumlu bir ruh hali içerisinde...

21. Yüzyılda Çin Zulmü / Nureddin İzbasar

Doğu Türkistan’da Zulüm Bitmiyor… Doğu Türkistan’daki sorunun temeli esasında 1759 senesi Çin’i yöneten Mançuların bölgeyi işgal etmesiyle başlıyor. Ancak bu iş...