Nimetullah Hocaefendi ve Japonya Serüveni

Tarih: 2007-09-28

Feyz Dergisi bu ayki sayısında yine çok önemli konularla dopdolu karşınızda…

Yazarımız Abdulkadir Yılmaz Bey'in "Kelime-i Tevhid Tek Başına Kurtarıcı mıdır?" makalesi ile İslam'daki doğru ölçüyü okuyucularımıza sunuyor. Bu konu imani bir konu olduğundan hassas bir konumda olma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı bu yazının dikkatlice okunması istifademiz için önemlidir.

Alper Yücel Zorlu Bey "Vahşi Kapitalizmin Vahşi Çocukları" yazısında şu konulara değinmektedir. "Avrupa vahşi kapitalizmin beşiğidir. Sosyalizm onun vahşetine duyulan bir tepkinin neticesidir. Bu tepki şiddetli olduğu için Batı, tehlikeyi savuşturmak gayesiyle "sosyal devlet" düzenlemesine gitmiştir.

Ali Faik Yurtöven Efendi "Ana - Baba Hakkı" yazısıyla alakalı olarak okuyucularına "Bu yazının ev halkı ile beraber toplu olarak okunmasında büyük menfaatler olacağı kanaatindeyim. Bundan dolayı tüm aile bireyleri ile birlikte okumasını tavsiye ediyorum" diyor.

Nimetullah Hocaefendi ile tebliğin ne kadar önemli olduğu hususunda önemli bir röportaj. Japonya'da İslam'ın yayılışının Nimetullah Hocaefendi ile 33 yıllık ilginç Japonya serüveni yanında ihlasını ve samimiyeti ile nice insanların İslam'la müşerref olmasını duygulanarak okuyacaksınız.

Muhammed Nuri Sayı Efendi fani dünyadan sonsuzluk alemine göçtü. Kimse onu ismiyle tanımazdı; herkes ona "Kuzum Dede" derdi.

Bu topraklarda yetişen ünlü düşünür ve yazar Cemil Meriç vefatının 20. senesinde çeşitli etkinliklerle anıldı. Kendi sözlerinden "Kimim Ben? Cemil Meriç" yazısını derleyerek okuyucularımızı bir fikir adamının dünyasına bırakıyoruz.

Eşim beni anlamıyor kapak yazısı ile bir çok aileye reçete olacak nitelikte bu makaleden büyük istifade edeceksiniz.

Üç aylara yaklaştığımız şu günlerde rahmet kapılarının aralanması ile birçok günahların affı için Müslümanlara büyük bir fırsattır deyip Regaib Kandilinizi kutlarız.

Allah'a emanet olun.


Son Eklenen Yazılar

Sosyallik İslam’ın Gereğidir / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

  İnsan, yaratılışı icabı içtimâî/sosyal bir varlıktır ve tek başına karşılaması mümkün olmayacak kadar çok çeşitli ihtiyaçları vardır. Dolayısıyla insanlar, to...

Doğu Türkistan Kan Ağlıyor / Abdulahad Abdurrahman

  Doğu Türkistan Maarif Ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurrahman Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?   İsmim Abdulahad Abdurrah...

İtikatta Azimet ve Ruhsat / Prof. Dr. Ramazan Altıntaş

“Kalbi imanla dolu olduğu halde zorlanan kimse hâriç, inandıktan sonra Allah’ı inkâr eden ve böylece göğsünü küfre açanlara Allah’tan gazap iner ve onlar için büyük...