Nimetullah Hocaefendi ve Japonya Serüveni

Tarih: 2007-09-28

Feyz Dergisi bu ayki sayısında yine çok önemli konularla dopdolu karşınızda…

Yazarımız Abdulkadir Yılmaz Bey'in "Kelime-i Tevhid Tek Başına Kurtarıcı mıdır?" makalesi ile İslam'daki doğru ölçüyü okuyucularımıza sunuyor. Bu konu imani bir konu olduğundan hassas bir konumda olma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı bu yazının dikkatlice okunması istifademiz için önemlidir.

Alper Yücel Zorlu Bey "Vahşi Kapitalizmin Vahşi Çocukları" yazısında şu konulara değinmektedir. "Avrupa vahşi kapitalizmin beşiğidir. Sosyalizm onun vahşetine duyulan bir tepkinin neticesidir. Bu tepki şiddetli olduğu için Batı, tehlikeyi savuşturmak gayesiyle "sosyal devlet" düzenlemesine gitmiştir.

Ali Faik Yurtöven Efendi "Ana - Baba Hakkı" yazısıyla alakalı olarak okuyucularına "Bu yazının ev halkı ile beraber toplu olarak okunmasında büyük menfaatler olacağı kanaatindeyim. Bundan dolayı tüm aile bireyleri ile birlikte okumasını tavsiye ediyorum" diyor.

Nimetullah Hocaefendi ile tebliğin ne kadar önemli olduğu hususunda önemli bir röportaj. Japonya'da İslam'ın yayılışının Nimetullah Hocaefendi ile 33 yıllık ilginç Japonya serüveni yanında ihlasını ve samimiyeti ile nice insanların İslam'la müşerref olmasını duygulanarak okuyacaksınız.

Muhammed Nuri Sayı Efendi fani dünyadan sonsuzluk alemine göçtü. Kimse onu ismiyle tanımazdı; herkes ona "Kuzum Dede" derdi.

Bu topraklarda yetişen ünlü düşünür ve yazar Cemil Meriç vefatının 20. senesinde çeşitli etkinliklerle anıldı. Kendi sözlerinden "Kimim Ben? Cemil Meriç" yazısını derleyerek okuyucularımızı bir fikir adamının dünyasına bırakıyoruz.

Eşim beni anlamıyor kapak yazısı ile bir çok aileye reçete olacak nitelikte bu makaleden büyük istifade edeceksiniz.

Üç aylara yaklaştığımız şu günlerde rahmet kapılarının aralanması ile birçok günahların affı için Müslümanlara büyük bir fırsattır deyip Regaib Kandilinizi kutlarız.

Allah'a emanet olun.


Son Eklenen Yazılar

Allah’a Kul Olmak İçin mi, Nefsimizi Ululamak İçin mi İbadet Yapıyoruz?

Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden İslamiyet’in hangi amaçla geldiğini düşünmeyen, oradaki yüksek gayeyi hedeflemeyen kişi, ibadetleri kendini ululamak için ...

Modern İnsan Kendini Bulamıyor / Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç

Her insanın kendi gerçeğine, ontolojik hikâyesine, maddi-manevi serüvenine, kader bağlamında iradi olan ile kaçınılmaz bağına baktığımızda, bununla ilgili bir hakik...

Benliğin Cilveleri: Kendini Sabotaj ve Kendini Aldatma / Prof. Dr. Ahmet Akın

Kendine sabotaj yapmak ne demektir, insan neden kendine sabotaj yapar? Kendini sabotaj demek kendini yıkma, kendini engelleme, bir bakıma kendini bitirme demekt...