Nimetullah Hocaefendi ve Japonya Serüveni

Tarih: 2007-09-28

Feyz Dergisi bu ayki sayısında yine çok önemli konularla dopdolu karşınızda…

Yazarımız Abdulkadir Yılmaz Bey'in "Kelime-i Tevhid Tek Başına Kurtarıcı mıdır?" makalesi ile İslam'daki doğru ölçüyü okuyucularımıza sunuyor. Bu konu imani bir konu olduğundan hassas bir konumda olma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı bu yazının dikkatlice okunması istifademiz için önemlidir.

Alper Yücel Zorlu Bey "Vahşi Kapitalizmin Vahşi Çocukları" yazısında şu konulara değinmektedir. "Avrupa vahşi kapitalizmin beşiğidir. Sosyalizm onun vahşetine duyulan bir tepkinin neticesidir. Bu tepki şiddetli olduğu için Batı, tehlikeyi savuşturmak gayesiyle "sosyal devlet" düzenlemesine gitmiştir.

Ali Faik Yurtöven Efendi "Ana - Baba Hakkı" yazısıyla alakalı olarak okuyucularına "Bu yazının ev halkı ile beraber toplu olarak okunmasında büyük menfaatler olacağı kanaatindeyim. Bundan dolayı tüm aile bireyleri ile birlikte okumasını tavsiye ediyorum" diyor.

Nimetullah Hocaefendi ile tebliğin ne kadar önemli olduğu hususunda önemli bir röportaj. Japonya'da İslam'ın yayılışının Nimetullah Hocaefendi ile 33 yıllık ilginç Japonya serüveni yanında ihlasını ve samimiyeti ile nice insanların İslam'la müşerref olmasını duygulanarak okuyacaksınız.

Muhammed Nuri Sayı Efendi fani dünyadan sonsuzluk alemine göçtü. Kimse onu ismiyle tanımazdı; herkes ona "Kuzum Dede" derdi.

Bu topraklarda yetişen ünlü düşünür ve yazar Cemil Meriç vefatının 20. senesinde çeşitli etkinliklerle anıldı. Kendi sözlerinden "Kimim Ben? Cemil Meriç" yazısını derleyerek okuyucularımızı bir fikir adamının dünyasına bırakıyoruz.

Eşim beni anlamıyor kapak yazısı ile bir çok aileye reçete olacak nitelikte bu makaleden büyük istifade edeceksiniz.

Üç aylara yaklaştığımız şu günlerde rahmet kapılarının aralanması ile birçok günahların affı için Müslümanlara büyük bir fırsattır deyip Regaib Kandilinizi kutlarız.

Allah'a emanet olun.


Son Eklenen Yazılar

Düşüncelerimiz Bizi Yönlendirmemeli Biz Düşüncelerimizi Yönlendirmeliyiz

Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden Hayatta bazı şeyleri genellememek lazım. Zira bu genellemeler gereksiz yere insanın omuzundaki yükleri ciddi oranda artırı...

Çocuklara Allah'a İmanın Öğretimi / Prof. Dr. Mehmet Emin Ay

Bilindiği üzere, Allah’ı bilmek, tanımak, kalp ile tasdik, dil ile ikrar, İslam akidesinde, bir kişinin mümin olmasının ilk ve vazgeçilmez şartıdır. Ne var ki, insa...

Kalbin Eğitimi / Doç. Dr. Adem Ergül

“Kalbin eğitimi” ifadesinden neyin kastedildiğine geçmeden önce “eğitim”in ne olduğu sorusunun cevaplandırılması gerekmektedir. Fakat itiraf etmek gerekir ki eğitim...