Allah Nurunu Tamamlayacaktır

Allah Nurunu Tamamlayacaktır

Tarih: 2007-05-02

Alemlere rahmet olarak gönderilen bir nebinin ümmeti olarak ne kadar nasipliyiz. Bundan dolayıda daima şükür edenlerden olmak gerekir. O nebiye olan sevgimizi daima hatırımızda canlı tutmalıyız yoksa hayatın ne tadını alır ne de rengini görürüz. Bakar kör gibi nasipsizler guruhuna dahil oluveririz. Hemen mi? Yok. Bu bir ömrün "nasılda geldi geçti ömrüm. Ahh..." nidaları ile bir anda kilise çanlarının kulakları tırmalaması gibi acı bir çığlıkla.

Memleketimizde son yıllarda güzel bir gelenek haline gelen Kutlu Doğum Haftasını Feyz Dergisi de geleneksel olarak bu yıl 6. sını kutladı. İstanbul ve Ankara'daki kutlamalara halkın ilgisi büyük oldu. Özellikle Ankara'da mükemmel bir orga-nizasyon ile o anı yani "Kutlu Doğumu" anlatarak ve yaşatarak dinleyenler başka bir boyuta götürüldü. Gecede bütün Feyz Dergisi'ne gönül vermiş okuyucularımız ve dostlarımız, yurdun dört bir yanından gelmiş Feyz Hizmeti yapan arkadaşlarımızla buluştu.
Yazarımız Abdulkadir Yılmaz makalesinde "Manevi bir gerilim bizim terakkimiz için ön şarttır. Ama önce böyle bir gerilimin varlığından haberdar olmamız ve bunu kazanmak için bir şeyler yapmamız gerekir" yazısı ile maneviyatın öneminden bahsediyor.

Alper Yücel Zorlu İslam dininin çoğlar boyu insanlığı aydınlattığından ve bundan sonrada yine çağlar üstü olmaya devam edeğini "Allah Nurunu Tamamlayacaktır" makalesi ile gözler önüne sermekte.

Peygamberimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem), 20 Nisan 571 tarihine rastlayan Rebiu'l-evvel ayının 12' nci günü Pazartesi gecesi Mekke' de dünyayı şereflendirmişlerdir. Bütün mümminlerin gönüllerini tekrar canlandıran yeni bir ruhla insanımıza hayat veren Peygamberimizin ümmeti olma bilinci ve şuurunun anlatıldığı bu makaleden çok istifade edeceksiniz.
Feyz yazarlarından Zeynep Öymez "Sevgi Pınarından İçebilmek" yazısı ile Peygamber Efendimizin bilinmeyen yönlerini anlatarak O'nun ailesine ne kadar müşfik bir baba olduğunu okuyacaksınız.

Evet... Çanakkalede çocuklarda şehit oldu. Analar süt kuzusu yavrularına temiz elbiseler giydirdiler ve süslediler. Son defa saçlarını taradılar. Okula değil cepheye gönderdiler. Siz vatana ihanet edin Allah'a isyan edin diye değil haa... Bu iyice bilinsin.

Prof. Dr. Saadettin Ökten Yeni Dünyada insana bakış başlıklı mülakatında önemli bir duruma dikkat çekti. "Biz kendi medeniyetimizi, 21. asra tercüme edebilirsek, biçim olarak kültür olarak evlerimizde, muaşeretimizle, konuşma tarzımızla emin olunuz, başka medeniyetlerin karşımızda durma ihtimali, yoktur."
Yazarımız aile hayatına dair bir çok aileyi rahatlatacak önemli bilgiler sunarak Boşanmak Tek Çözüm Değil" diyor.

Ayrıca bu sayımızda "Kültür Kimliğimiz" "Peygamberimizin Mucizeleri ve Uhut" "Geyikli Baba", "Sağlıklı Yaşam", "İstediğin Verilecektir" gibi yazılar ile sizi başbaşa bırakıyoruz.
Mayıs sayımızda Feyz Dergisi ve çalışanları açısından çok önemli konulara yer verilecektir. Mutlaka okuyun...

Allah'a emanet olun.


Son Eklenen Yazılar

İzzet-i Nefs Duygusu Günahlara Karşı En İyi Kalkandır / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

İzzet-i nefs duygusunun öneminden her zaman bahsediyoruz. Bunun anlaşılmasına çok önem veriyoruz. Gerçekten bu duygu o kadar önemli ki, bir kişi, manen çok üst düze...

Müslümanların Astronomi Tarihine Katkıları / Prof. Dr. Ali Bakkal

İslam Astronomi Tarihinde bir milat belirlemeye kalksak nereden başlamak gerekir? Teşvik edici unsurlar nelerdi? Ayet, hadis, fıkıh anlamında nasıl teşvikler vardır...

Sağlıklı Bir Kişilik İnşası İçin Benlik Saygısının Önemi / Doç. Dr. Nurten Kımter

Kişilik, kimlik, karakter, mizaç, benlik kavramları biraz birbiriyle iç içe ama farklı kavramlar… Hepsi de varlığın insandaki yansımaları… Bu konuda neler söylenebi...