Kutlu Doğum ve Ehli Beyt Organizasyonu Tamamlandı

Tarih: 2007-04-27

Kutlu Doğum ve Ehli Beyti anma gecemize gelen katılımcıları; karşılama ekibimiz girişte karşılayıp, Mehteran ekibinin güzel gösterisi eşliğinde salona alındılar. Mehter Marşları ile ve güzel görünümleriyle maziye çağrışım yapan mehteran ekibinin karşılaması etkinliğimize büyük bir heyecan katmıştır. Mehteran ekibinin karşılaması sonrasında salonda yerini alan misafirlerimize yemek ikram edilmiştir. Saat : 18;00 de başlayan yemekte uzun zamandır birbirini göremeyen arkadaş ve dostlar birbirini görmek ve sohbet etmek imkanı bulmuştur.

Masa masa gezilerek yapılan dost ziyaretlerinde geçmişe özlem ve hastertler demlenmiştir. Bir nebze olsun yüreklere su serpilmiştir. Masalar dost meclisine dönüştürülmüştür.

Yeni katılımcılarla tanışma imkanı bulunmuş, gönül erbabının masasında yapılan ziyaretlerle duaları talep edilmiştir. Yemek sonrasında akşam namazları kılınmış ve programa iştirak edilmiştir.

Programın açılış ve kapanışı Allah'ın (Celle Celalühu) kelamı olan K. Kerim'in okunması ile gerçekleştirilmiştir. Açılışta Sami TOMBUL Hocaefendinin, güzel sesinden dinlenen K. Kerim ile gece başlamıştır.

Gecenin açılış konuşmasını yıllarca Feyz Üniversitesinde tedrisat görmüş, camia da bir çok insanın yetişmesine vesile olmuş değerli ilim ve fikir adamı Ayhan DAL Hocaefendi yapmıştır.

Ankara Merkez Vaizi Sayın İsmail KARAKAYA, oğlunun düğünü olmasına ağmen büyük bir özveri göstererek gecemize iştirak etmişlerdir. Ayrıca program geç saate kadar sarkmış olmasına karşın, büyük bir sabırla programı sonuna kadar beklemek fedekarlığında bulunmalarından dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.

Program akışı içerisinde; Faik Yurtöven Efendi, M.Emin Er Efendi ve M.Fadıl Geylani Efendi gecenin anlam ve önemine dair birer konuşma yapmışlardır.

Feyz Dergisin Yayın Kurulu Üyesi ve Yazarımız Nail BAŞESKİ Feyzin Misyonundan bahsetmiş ve katılımcıları aydınlatmıştır.

Gece ile ilgili konuklarımızı bilgilendiren tüm katılımcılarımıza ve gecemize ilgi duyan emeği geçen herkese bir kere daha teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sonuyoruz.

Kapanışta da Ahmet GÜLER Hocaefendinin tatlı sesi ve düzgün şekilde K.Kerim okuması ile gecenin finali yapılmıştır.

Bu programda olduğu gibi bundan sonraki düzenlenecek programlarımızda da tüm konuk, misafir, katılımcı ve panelistlerimizin hepsini şimdiden bekliyor ve davet ediyoruz... Saygılarımızla .


Son Eklenen Yazılar

Korkusuzluk Nedir? / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

  Bir Müslüman Allah’tan (C.C.) başka hiçbir şeyden korkmamalı, cesur ve korkusuz olmalı… İşte bu şecaatli duruşu Allahu Teâlâ bütün Müslümanlardan istiyor…...

Sevgiye Dair / Doç. Dr. Hatice Toksöz

  Temelde “sevgi” konusu, kalbî ve ruhî bir meleke midir? Her güzel huyun bir eğitimi ve mücadelesi olabileceği gibi, “sevgi eğitimi” de var mıdır? Tüm bunlar ç...

Yardım ve Zafer Allah’tandır / Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay

  “Allahım! Bize -Müslümanlara- düşmanlık edenlere karşı sen bize yardım eyle.” (Tirmizi, Deavat 80, 5/528 Hadis No: 3502) Müminin mücadelesi,“Saadete Davet...