24 Haziran Türkiye İçin Dönüm Noktasıdır / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş

24 Haziran Türkiye İçin Dönüm Noktasıdır / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş

Tarih: 2018-06-02

Sayın Başkan, AK PARTİ - MHP - BBP, Cumhur İttifakı hakkında değerlendirmenizi alabilir miyiz, süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye bu dönemde çok önemli bir süreçten geçiyor. 24 Haziran seçimleri, Türkiye’nin gelecek yüzyılını şekillendirecek çok önemli bir seçimin eşiği. Türkiye bu eşiği aştığı zaman, inanıyorum ki, belki 200-300 yıllık bir birikimin sonucunda geleceğe yürüyeceği bir kapıyı aralamış olacak. Türkiye, Osmanlı’nın çöküşünden başlayarak bugünlere kadar olan süreç içerisinde, maalesef, dış güçlerin baskısı altında kalmak suretiyle kendi ayakları üzerinde durma noktasında çok ciddi sıkıntılı süreçler yaşamış.

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’nin kazanımlarına baktığımız zaman, Türkiye çok ciddi mesafeler kat etti; sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, milli savunma alanında, tarımda… Ve siyasi olarak da kendi coğrafi konumu itibarıyla bölgesinde ciddi söz sahibi olan bir ülke konumuna geldi. Türkiye, terör örgütlerine karşı gerek Fırat Kalkanı Operasyonu gerekse Afrin-Zeytin Dalı Operasyonuyla küresel güçlere rağmen çok ciddi bir mücadele verdi.

Eğer Türkiye kendi insansız hava araçlarını (silahlı-silahsız) üretememiş olsaydı oralarda bu başarıları elde etme noktasında zorlanabilirdik.

1974’te Kıbrıs Barış Harekâtı’nda dışa bağımlı bir Türkiye’nin savaşın en sıkıntılı noktalarında nasıl tek başına kaldığını, dışa bağımlılığın getirdiği sıkıntıları nasıl yaşadığını canlı olarak yaşadık.

Devamını dergimizden okuyabilirsiniz.

Abone olmak için lütfen tıklayın


Son Eklenen Yazılar

İsyanda İleri Gidenlerin Nimete Boğulması:İstidraç / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

Rabbimiz, peygamberlerini davalarını doğrulamak için yerinde mucizelerle desteklemiş ve bu mucizelerin birçoğunu da Kur’ân-ı Kerîm’inde haber vermiştir. Gönderdiği ...

24 Haziran Türkiye İçin Dönüm Noktasıdır / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş

Sayın Başkan, AK PARTİ - MHP - BBP, Cumhur İttifakı hakkında değerlendirmenizi alabilir miyiz, süreci nasıl değerlendiriyorsunuz? Türkiye bu dönemde çok önemli ...

Cumhur İttifakından Cumhur İktidarına / MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım

AK Parti-MHP Cumhur İttifakı hakkındaki değerlendirmelerinizi alabilir miyiz? Cumhur İttifakı en son, haçlı seferi olan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu ül...