20.Yıl Etkinliğimiz

Tarih: 2010-08-02

Dergimizin 20. kuruluş yıl dönümü anısına düzenlemiş olduğumuz "Feyz Gecesi"ne tüm Feyz severler katıldılar.1000 civarında Feyz gönüllüsünün katıldığı gecede coşkulu ve duygulu anlar yaşandı. Dile kolay 20 yıla ait çeşitli hatıralar tazelendi. Gerçekten gecenin tüm program akışı ve içeriği yine Feyz Dergisi ekibince organize edildi. Sunucusundan, ilahi grubuna, sinevizyon yapımcılarından, teknik masaya, konuşmacılarından, katılımcılarına kadar hepsi de, en güzel Feyz Fotoğrafının resmedilmesi oldu.

Ülke genelindeki ve Almanya'daki bürolarımızdan dergi yöneticileri, personelimiz ve feyz aboneleri ile tüm feyz severler salonu doldurdular. Kutlu doğum programlarından alışık olduğumuz Feyz Gecelerinden edinilen tecrübelerin yansıtıldığı 20. Yıl gecesinde her hangi bir sorun yaşanmadı.

1 Ağustos 2010 Pazar günü Ankara Lale İş Merkezi, Lale Salonunda Saat: 18:00 de başlayan programa Kuranı Kerim Tilaveti ile başlandı.

Salon görsel olarak güzel süslenmiş, girişler ve salonun çeşitli yerleri pankartlar ve kırlangıç bayraklarıyla süslendi. Feyz Dergisinin mimarı Şenel İLHAN Beyefendi'nin da resimlerininbulunduğu salon, adeta bir gelinlik gibi giydirilmişti.

Feyz dergisinin yayın hayatına atıldığı 1991 yılından bu zamana gelinceye kadar geçirdiği süreçlerin anlatıldığı "Feyz Dergisinin Dünü ve Bugünü" konulu sinevizyon beğeniyle izlendi. Sinevizyona büyük bir emek verilerek hazırlandığı her halinde belliydi. İlk bölümünde dergi hizmetinin önemi ve zorluklarıanlatıldı. İkinci bölümde ise; Başyazarımız Şenel İlhan Beyefendi'nin değerli kişiliği ve hizmet metodlarının anlatıldı.Sinevizyonun üçüncü bölümünde ise; Feyz Dergisi ve Seyyidimizle ilgili Allah dostlarının, alimlerin, fikir ve gönül adamlarının söylediği sözlere yer verildi.

Sık sık alıkşlarla takip edilen sunumda bir çok izleyicinin gözyaşlarını tutamadığına şahitlik ettik. Gerçekten gecenin atmosferi bir başka oldu.

Gecenin hazırlanmasında emeği geçen her kademedeki Feyz Dergisi ekibine ve katılımcılara bir kez daha teşekkür ederken, önümüzdeki seneFeyzin 21. yılıFeyz Gecesiprogramında tekrar buluşmak ümidiyle.

Gece ile ilgili ayrıntılı resimlere sitemizin; http://www.feyzdergisi.com/yazilar.php?altbaslik_no=247linkindeki adrese tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 


Son Eklenen Yazılar

Korkusuzluk Nedir? / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

  Bir Müslüman Allah’tan (C.C.) başka hiçbir şeyden korkmamalı, cesur ve korkusuz olmalı… İşte bu şecaatli duruşu Allahu Teâlâ bütün Müslümanlardan istiyor…...

Sevgiye Dair / Doç. Dr. Hatice Toksöz

  Temelde “sevgi” konusu, kalbî ve ruhî bir meleke midir? Her güzel huyun bir eğitimi ve mücadelesi olabileceği gibi, “sevgi eğitimi” de var mıdır? Tüm bunlar ç...

Yardım ve Zafer Allah’tandır / Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay

  “Allahım! Bize -Müslümanlara- düşmanlık edenlere karşı sen bize yardım eyle.” (Tirmizi, Deavat 80, 5/528 Hadis No: 3502) Müminin mücadelesi,“Saadete Davet...