20.Yıl Etkinliğimiz

Tarih: 2010-08-02

Dergimizin 20. kuruluş yıl dönümü anısına düzenlemiş olduğumuz "Feyz Gecesi"ne tüm Feyz severler katıldılar.1000 civarında Feyz gönüllüsünün katıldığı gecede coşkulu ve duygulu anlar yaşandı. Dile kolay 20 yıla ait çeşitli hatıralar tazelendi. Gerçekten gecenin tüm program akışı ve içeriği yine Feyz Dergisi ekibince organize edildi. Sunucusundan, ilahi grubuna, sinevizyon yapımcılarından, teknik masaya, konuşmacılarından, katılımcılarına kadar hepsi de, en güzel Feyz Fotoğrafının resmedilmesi oldu.

Ülke genelindeki ve Almanya'daki bürolarımızdan dergi yöneticileri, personelimiz ve feyz aboneleri ile tüm feyz severler salonu doldurdular. Kutlu doğum programlarından alışık olduğumuz Feyz Gecelerinden edinilen tecrübelerin yansıtıldığı 20. Yıl gecesinde her hangi bir sorun yaşanmadı.

1 Ağustos 2010 Pazar günü Ankara Lale İş Merkezi, Lale Salonunda Saat: 18:00 de başlayan programa Kuranı Kerim Tilaveti ile başlandı.

Salon görsel olarak güzel süslenmiş, girişler ve salonun çeşitli yerleri pankartlar ve kırlangıç bayraklarıyla süslendi. Feyz Dergisinin mimarı Şenel İLHAN Beyefendi'nin da resimlerininbulunduğu salon, adeta bir gelinlik gibi giydirilmişti.

20. Yıl Feyz GecesindeGenel Müdürümüz Abdulbaki İLHAN, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında duygusal ve etkileyici bir konuşma yaptılar.

Feyz dergisinin yayın hayatına atıldığı 1991 yılından bu zamana gelinceye kadar geçirdiği süreçlerin anlatıldığı "Feyz Dergisinin Dünü ve Bugünü" konulu sinevizyon beğeniyle izlendi. Sinevizyona büyük bir emek verilerek hazırlandığı her halinde belliydi. İlk bölümünde dergi hizmetinin önemi ve zorluklarıanlatıldı. İkinci bölümde ise; Başyazarımız Şenel İlhan Beyefendi'nin değerli kişiliği ve hizmet metodlarının anlatıldı.Sinevizyonun üçüncü bölümünde ise; Feyz Dergisi ve Seyyidimizle ilgili Allah dostlarının, alimlerin, fikir ve gönül adamlarının söylediği sözlere yer verildi.

Sık sık alıkşlarla takip edilen sunumda bir çok izleyicinin gözyaşlarını tutamadığına şahitlik ettik. Gerçekten gecenin atmosferi bir başka oldu.

Gecenin hazırlanmasında emeği geçen her kademedeki Feyz Dergisi ekibine ve katılımcılara bir kez daha teşekkür ederken, önümüzdeki seneFeyzin 21. yılıFeyz Gecesiprogramında tekrar buluşmak ümidiyle.

Gece ile ilgili ayrıntılı resimlere sitemizin; http://www.feyzdergisi.com/yazilar.php?altbaslik_no=247linkindeki adrese tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 


Son Eklenen Yazılar

Arapça Bilmek Kur’ân’ı Yorumlamak İçin Yeterli mi? / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

Kur’ân’daki hüküm bildiren muhkem ayetleri, Rasulullah ile ehlullah aynı şekilde anlayamaz, arada mutlaka derin farklar olacaktır. Ehlullahın anlaması ile de normal...

İslam’da Eğitimin Amacı Allah’ın Razı Olduğu İnsanlar Yetiştirmektir / Prof. Dr. Şakir Gözütok

Amaç açısından din ve eğitim ilişkisini değerlendirir misiniz? Normal şartlarda eğitim bilimi, eğitimin amaçlarını belirlemez, ahlâk ilmi belirler. Çünkü ortaya...

Ekonomi-Politik Açıdan Zekat / Melih Turan

Kavram ve ıstılah olarak zekât nedir? Günümüzde fakirlikle mücadele, ekonomik imkânların yaygınlaştırılması, insanca yaşamak konuları üzerinde çokça duruluyor. Zekâ...