Kutlu Doğum Haftası Büyük Bir Coşku ile Kutlandı

Tarih: 2010-05-30

Ankara da Feyz Dergisi'nin hazırladığı "Kutlu Doğum Ve Ehl-i Beyti Anma Gecesi" programından dönerken çok mutlu ayrıldığımı ifade etmeliyim. Her yıl bir diğerinden daha profesyonelce, daha kapsamlı ve içeriği dolu bir organizasyon ile Kutlu Doğum etkinliklerimiz devam ediyor. Bu da bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu mutluluğu gece boyunca konuştuğumuz bütün arkadaşların sözlerinde ve gözlerinde de gördüm.

Öncelikli olarak Feyz ailesinin oluşmasında en büyük emek sahibi olan Feyz Dergisi'nin sahibi Şenel İlhan Beyefendi'yi bu gecenin baş mimarı olarak kutlamak gerekir, şüphesiz.. Hayatını anlatan kitapta da bir nebze bahsettiğimiz gibi tek başına başladığı mücadelesinde çok büyük zorlukların üstesinden gelerek, aşılmaz engelleri aşarak, hizmeti bu günlere taşıdı. Salonu dolduran kalabalık, önce Rabbimizin lütf-u keremi ve sonra da Seyyidimiz Şenel İlhan Beyefendi'nin yılmaz mücadelesi neticesinde, bir kişinin, nasıl bir gönül ordusuna doğru yol aldığının en güzel bir deliliydi.

Biliyoruz ki Şenel İlhan Beyefendi henüz hizmete başlamadı. Şimdiye kadar gördüğümüz ve hayran olduğumuz hizmetler, bir başpehlivanın güreş arenasında güreş öncesi peşrev çekmesinden başka bir şey değil. Peşrevi böyle olan bir pehlivanın güreşi nasıl olur, inşaalah onları da göreceğiz.

Feyz Dergisi Genel Müdürü Seyyid Abdulbaki İlhan'ı en kalbi dileklerimle kutluyorum. Bu gecenin güzelliğinde onun katkısı elbette ki muhterem babalarından hemen sonra gelir. İçeriği dolu, anlamlı güzel konuşması için de kendisini gönülden kutluyorum. Konuşmasında, Peygamber Efendimizi (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) bir ilim denizine benzeterek :" Denizin manzarası güzeldir, seyrine doyum olmaz, ama sadece manzarasını seyretmekle yetinmeyin, içinde barındırdığı sayısız canlıyı ve güzelliği de keşfe çıkın", "Hz. Peygamberin (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) zahiri cephesine hayran olmakla iktifa etmeyin; O ilm-i ledün Sultanını (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) bütün yönleriyle daha iyi tanımaya çalışın" diyordu güzel bir örnekle. Çok teşekkür ediyoruz bütün Feyz ailesi olarak…

Gecenin değerli misafiri, Bereketzade Vakfı Başkanı, âlim, arif ve babacan bir gönül insanı Kasım Yağcıoğlu Efendi, gecenin sonunda bizlere; "Feyz Dergisi, Feyz isminin ve misyonunun içini dolduracak bir gece düzenledi ve ilerde çok daha iyi işler yapacağının sinyalini verdi "dedi. O da mutluydu, memnundu gelinen noktadan... Geceye aynı zamanda konuşmacı olarak katılmıştı ve konuşmasında;

"Ateşten gömlek olan hizmetin gömleğini giymeli, buna göre çalışmalı "dedi ve Hazreti Peygamberin (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ve ashabının bu konuda çektiği sıkıntıları daha iyi anlamaya çağırdı misafirleri.

"Ben emekli bir imamım. Benim maaşım, yani etim budum belli. Üç dört kişiyle başladığım öğrenci bursları, 800- 900 öğrenciyi buldu. Bir ayda seksen bin, doksan bin lira burs dağıtıyorum. Burs verdiğim binlerce öğrencim de yetiştiler, şimdi devletin üst kademelerinde halka hizmet veriyorlar. Bunları görmek çok sevindirici bir şey. Rabbime bana bu hizmetleri nasip ettiği için çok şükrediyorum. Ama bu günlere gelmek kolay olmadı, çok sıkıntılar çektim." diyen Kasım Yağcıoğlu Efendi, "Sizler de yaptığınız işi küçük görmeyin" diyor ve bir kişinin, azmederse Allah'ın yardımıyla neler yapabileceğinin mesajını veriyordu.

Feyz Dergisi Ankara Bürosu Müdürü Ayhan Dal'ı, gecedeki emeğinden dolayı ve ayrıca güzel ve duygulu konuşması için kutluyorum.

Sinevizyonun metin yazarı Şeyda Dal'ı da duygulu, anlamlı, edebi ve sıcak metni için ve derginin hemen her sayısında her zaman aynı güzellikte çıkan makaleleri için kutluyoruz.

Sinevizyonu düzenleyen, Özaydın Dayı'yı kutluyoruz, O güzel metni, aynı güzel görsellikle sinevizyona dönüştürdüğü için.

Gecenin düzenlenmesinde emeği geçen, Yıldırım Beyazıt'ı, Hüseyin Tan'ı ve bütün Feyz çalışanlarını kutluyorum. Bu güzellikte hepsinin emeği var.

Allah hepsinden razı olsun. İki cihanda aziz eylesin. Ve çok daha iyi işler ve hizmetler yapmayı cümlemize nasip ve müyesser eylesin.

Geçmişlerimizi de, bu gecenin hatırına mağfiret eylesin...

Âmin.


Son Eklenen Yazılar

Arapça Bilmek Kur’ân’ı Yorumlamak İçin Yeterli mi? / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

Kur’ân’daki hüküm bildiren muhkem ayetleri, Rasulullah ile ehlullah aynı şekilde anlayamaz, arada mutlaka derin farklar olacaktır. Ehlullahın anlaması ile de normal...

İslam’da Eğitimin Amacı Allah’ın Razı Olduğu İnsanlar Yetiştirmektir / Prof. Dr. Şakir Gözütok

Amaç açısından din ve eğitim ilişkisini değerlendirir misiniz? Normal şartlarda eğitim bilimi, eğitimin amaçlarını belirlemez, ahlâk ilmi belirler. Çünkü ortaya...

Ekonomi-Politik Açıdan Zekat / Melih Turan

Kavram ve ıstılah olarak zekât nedir? Günümüzde fakirlikle mücadele, ekonomik imkânların yaygınlaştırılması, insanca yaşamak konuları üzerinde çokça duruluyor. Zekâ...