Feyz Dergisi Kutlu Doğum ve Ehl-i Beyt'in Fazileti Gecesi 25 Nisan Cumartesi Günü Yapıldı

Feyz Dergisi Kutlu Doğum ve Ehl-i Beyt'in Fazileti Gecesi 25 Nisan Cumartesi Günü Yapıldı

Tarih: 2009-04-27

Kâinatın Efendisi ve gönüller sultanı sevgili Peygamberimizin doğumu ile dünyayı şereflendirmelerinin hatırasına Dergimizin düzenlediği "8. Geleneksel Kutlu Doğum ve Ehli Beyt'in Fazileti Gecesi" Programı, 25 Nisan 2009 tarihinde yapılmıştır.Büyük bir coşku ile kutlanılan gecede; yaklaşık 1000 kişi sevgili gaygamberimizi hasretle anmıştır. .

Gönüllerin sultanı sevgili Peygamberimizin doğumu hiç şüphesiz çok önemli ve bütün müslümanlar nazarında müstesna bir değere sahiptir. Zira kalpler O'nunla yeşeriyor, imanlar O'nunla çoşuyor. Bu nedenle hem Efendimizin Sünnetinin önemini kavramak, hemde Ehli Beyt'e gereği gibi sahip çıkmanın önemini hatırlatmak gayesiyle 8 yıldır düzenlediğimiz etkinliğimiz konunun ruhuna uygun bir biçimde bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.

"8. Geleneksel Kutlu Doğum ve Ehli Beyt'in Fazileti Gecesi " Programı AnkaraKeçiören Belediyesine ait Estergon Kalesi tesislerindeki Osmanlı Restorant dagerçekleştirildi. Programa duyulan ilgi oldukça yoğundu.

Yaklaşık 1000 kişilik katılımın gerçekleştiği geceninsunucusu; kendisini Dost TV ve Arifan radyodan da tanıdığımız Sayın OktayCoşkun'du.Salonda oturacak yer kalmaması nedeniyle katılımcıların birçoğunun düzenlenen programı ayakta izledikleri görüldü.

Geceye ilim, irfan, siyaset, bürokrasi ve iş dünyasından tanıdık birçok ismin katıldığı gözlendi.Türkiye genelindeki Dergi Temsilcilikleri başta olmak üzere yurtdışındaki Feyz Dergisi bürolarından da katılan Feyz personelininiştirakleri, yıllanmış özlemlerin giderilmesinin de bir vesilesi olarak görüldü...

Zengin muhtevasını yanında yoğun katılım ve coşkulu bir havada geçen program, manevi bir ziyafet mevsimi gibi yüksek düzeyde bir istifadeyi katılımcılara sunmuştur. Farklı yönleriyle Peygamber Efendimiz ve Ehli Beyt-i'ne ait Faziletlerinin anlatıldığı bu gece

de; ruh iklimimize yağan Feyz yağmurları, gönüllerimizi Peygamberimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) e olan iştiyakın doruk noktasına ulaştırmıştır.

Geceye birbirinden önemli konuklar konuşmacı olarakkatılmıştır.Bereket Zade Vakfı Başkanı Kasım Yağcıoğlu, Sitemiz köşe yazarlarından ve Bediüzzaman Said-i Nursinin Hz. nin talebelerinden olan Ali Faik Yurtöven Efendi gibi konukların yanı sırayazarlarımızdanNail Başeski ve Ayhan Dal'dakonuşma yaparak gecemizdePeygamber Efendimizi anmadamisafirlerimizle ortak duygularınıpaylaşmışlardır.

Mehmet Emin Ay, Ahmet Güler ve Sami Tombul hocalarımızın Kuran-ı Kerim tilavetine ilave olarak Mesut Şimşekve Ekibi Tasavvuf Musikisi icra etmişlerdir.

Semazenlerin gösterisi de geceye renk katmıştır.

Gece de Feyz Dergisinin yayın serüveniile Peygamberimiz ve Ehli Beyt'i konulu sinevizyonlar katılımcılara izletilirken Feyz Yayınevinden çıkmış eserlerde açılan standdanmisafirlerin tanıtımına sunulmuştur.

Misafirlere yemek ikramında da bulunulan gece, Türkiyenin çeşitli illerinden ve Almanyadan gelen Feyz Personelinin çektirdiği hatıra fotoğrafı ile son bulmuştur.

Katılımcılara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederken, bundan sonraki etkinliklerimizde tekrar buluşmayı diliyoruz.


Son Eklenen Yazılar

Korkusuzluk Nedir? / Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

  Bir Müslüman Allah’tan (C.C.) başka hiçbir şeyden korkmamalı, cesur ve korkusuz olmalı… İşte bu şecaatli duruşu Allahu Teâlâ bütün Müslümanlardan istiyor…...

Sevgiye Dair / Doç. Dr. Hatice Toksöz

  Temelde “sevgi” konusu, kalbî ve ruhî bir meleke midir? Her güzel huyun bir eğitimi ve mücadelesi olabileceği gibi, “sevgi eğitimi” de var mıdır? Tüm bunlar ç...

Yardım ve Zafer Allah’tandır / Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay

  “Allahım! Bize -Müslümanlara- düşmanlık edenlere karşı sen bize yardım eyle.” (Tirmizi, Deavat 80, 5/528 Hadis No: 3502) Müminin mücadelesi,“Saadete Davet...